Porozumienie o współpracy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i PRS

1 lutego 2024 r. Uniwersytet Morski w Gdyni i Polski Rejestr Statków S.A. podpisały porozumienie o współpracy w zakresie technologii morskich i offshore’owych, szeroko rozumianego transportu oraz działalności portów.

Jak podkreślono, porozumienie to kolejny krok w zakresie wieloletniej współpracy obu jednostek. Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentował JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit i Prorektor ds. współpracy i rozwoju prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, natomiast Polski Rejestr Statków S.A. reprezentował Prezes Zarządu PRS S.A. dr hab. inż. kpt. ż.w. Henryk Śniegocki oraz Członek Zarządu PRS S.A. – Jacek Witt.

Uniwersytet Morski w Gdyni kształci przyszłe kadry na potrzeby m.in. morskiej energetyki wiatrowej, prowadząc studia podyplomowe, magisterskie i MBA w tym obszarze.

Działania PRS S.A. ukierunkowane są na aktywne uczestnictwo w rynku morskiej energetyki wiatrowej (MEW). W związku z rosnącymi oczekiwaniami sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, PRS S.A. opracował i wydał Publikację przepisową 130/P Morskie Farmy Wiatrowe, odnoszącą się do wymagań na wszystkich etapach cyklu życia projektu morskich farm wiatrowych. Ponadto, PRS S.A. jako jednostka certyfikująca wyroby (o nr AC/114), akredytowana przez PCA na zgodność z normą PN EN ISO/ IEC 17065, w ramach opracowania dedykowanego Programu PCW-03-MFW, uzyskała akredytację w zakresie grupy wyrobów dla sektora MEW.

W ramach programu certyfikacji dla sektora morskich farm wiatrowych PRS oferuje usługi certyfikacji dla komponentów i systemów turbiny wiatrowej, turbin wiatrowych i ich prototypów, konstrukcji wsporczych, urządzeń służących do instalacji i obsługi morskich farm wiatrowych

Źródło: Uniwersytet Morski w Gdyni/PRS S.A.

Zostaw komentarz

Strona główna » Porozumienie o współpracy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i PRS