W Polsce powstaje komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera

Vulcan Training & Consultancy (VTC) buduje pierwszy w Polsce komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera. We wrześniu 2023 r. odbędzie się pokaz możliwości poligonu.

Vulcan Training & Consultancy, centrum szkoleniowe dla branży naftowo-gazowej oraz energetyki wiatrowej, ogłasza otwarcie nowego i innowacyjnego poligonu pożarowego. Ten komercyjny obiekt, będący jedynym tego typu w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, zapewni szkolenia dla członków grup gaśniczych na statkach i instalacjach offshore oil & gas.

Centrum treningowe Vulcan Training & Consultancy działa już od 5 lat, przyciągając kursantów z całego świata, a teraz rozbudowuje swoją ofertę o nowoczesny poligon pożarowy. Oferując szkolenia zgodne z najsurowszymi normami OPITO, w 16 obszarach akredytacyjnych, Vulcan Training & Consultancy jest unikalnym ośrodkiem w Polsce.

-Najważniejszym elementem nowego poligonu będzie pełnowymiarowy helideck, który pełnił funkcję aktywnego lądowiska helikopterowego na statku. Helideck został zdemontowany i przetransportowany do Szczecina, aby kursanci mogli doświadczyć maksymalnie autentycznej infrastruktury. Na lądowisku stanął symulator helikoptera, autorsko zaprojektowany przez kadrę VTC w taki sposób, aby oferował wiele scenariuszy pożaru – mówi Łukasz Fajt, Managing Director w Vulcan Training & Consultancy.

To nie koniec symulatorów, kolejny z nich to helikopter wywrócony na bok, w którym odbędą się symulacje ewakuacji z rozbitej i wywróconej maszyny. Infrastruktura Fire Field zawierać będzie bogatą paletę scenariuszy pożarów, dzięki tak wyposażonej przestrzeni, kursanci będą mogli trenować na realistycznym lądowisku z prawdziwymi płomieniami, w maksymalnie realistycznych scenariuszach pożarów.

Kolejnym wyjątkowym elementem poligonu pożarowego będzie również dawna postoczniowa przepompownia, która stanowi idealne miejsce do przeprowadzania praktycznych ćwiczeń. Kursanci będą musieli poradzić sobie z trudnościami związanymi z ewakuacją w trudnych warunkach, takich jak gęsty dym kosmetyczny, labirynt rur i zaworów oraz zastosowanie technologii gazowej w symulacji pożarów.

Co więcej, centrum treningowe VTC zainwestowało w zamknięty system filtracyjny, wykorzystywanie wody deszczowej i technologię gazową, aby zminimalizować wpływ na środowisko naturalne.

Poligon pożarowy w Szczecinie stanie się atrakcyjnym miejscem dla specjalistów z całego świata, poszukujących wysokiej jakości szkoleń i unikalnych doświadczeń.

Szacuje się, że poligon pożarowy Fire Field będzie w pełni gotowy do szkoleń jeszcze w tym roku. Celebrując 7 września piątą rocznicę istnienia Centrum, odbędzie się jednocześnie pokaz możliwości poligonu.

Zostaw komentarz

Strona główna » W Polsce powstaje komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera