W tym roku granty od PSE otrzyma 215 projektów

W tym roku granty z programu organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne otrzyma 215 projektów w 11 województwach – informuje polski operator. „Wzmocnij Swoje Otoczenie to program grantowy, którego celem jest wsparcie finansowe projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, a inicjatywa skierowana jest do gmin, w których PSE prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę.

Idea programu jest zbliżona do formuły budżetu partycypacyjnego, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę. Nagrodą w programie są granty w kwocie do 20 000 zł. W ciągu czterech edycji programu, PSE przyznały 600 grantów o wartości blisko 12 mln zł na projekty wywierające pozytywny wpływ na swoje otoczenie – czytamy na stronach inwestora.

PSE podsumowały kolejna edycję programu. Jak co roku największą popularnością cieszyła się kategoria „Rozwój wspólnej przestrzeni publicznej”. Najczęściej pojawiały się w niej inicjatywy takie, jak: place zabaw, siłownie plenerowe, rewitalizacje parków i skwerów, a także kina plenerowe czy letnie kąciki czytelnicze.

PSE wspierają też lokalne służby ratownicze w zakupie wyposażenia i niezbędnego sprzętu.

Laureaci tegorocznej edycji już rozpoczynają realizację swoich przedsięwzięć, których finalne efekty zobaczymy jesienią.

Tymczasem PSE zapraszają do przejrzenia naszej mapy projektów i sprawdzenia, czy podczas wakacyjnych wyjazdów będzie można skorzystać z inicjatyw (np. place zabaw) zrealizowanych w przestrzeni publicznej w poprzednich edycjach Wzmocnij Swoje Otocznie.

Źródło: PSE

© Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy OffshoreWindPoland.pl

Zostaw komentarz

Strona główna » W tym roku granty od PSE otrzyma 215 projektów