Wojewoda Pomorski wszczął postępowanie ws. lokalizacji linii CWO-SLK/ZRC

Wojewoda Pomorski wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji budowy odcinka linii 400 kV Choczewo-nacięcie linii Słupsk–Żarnowiec w zakresie modernizacji linii 400 kV Słupsk – Żarnowiec (CWO-SLK/ZRC). Obwieszczenie w tej sprawie pojawiło się 16 lutego.

Inwestycja ma przebiegać przez teren gmin Redzikowo, Damnica, Główczyce, Nowa Wieś Lęborska i Łęczyce. Przedsięwzięcie planowane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne ma być realizowane na podstawie przepisów ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych. Wniosek o wydanie decyzji lokalizacyjnej został złożony przez PSE 4 grudnia 2023 r.

19 lutego br. Wojewoda Pomorski zezwolił na wejście na działki gminie Redzikowo w celu przeprowadzenia pomiarów i badań geologicznych.

Przypomnijmy, że moc ze stacji SE Choczewo zostanie wyprowadzona w głąb kraju czterema liniami najwyższych napięć, wśród których będzie linia CWO-SLK/ZRC o długości blisko 20 km. Zostanie wybudowana jako druga w kolejności i będzie prowadziła z SE Choczewo w Osiekach Lęborskich w gminie Choczewo do nacięcia istniejącej linii relacji Słupsk-Żarnowiec. Generalny wykonawca, który tę inwestycję zrealizuje, zostanie wyłoniony w ramach postępowania przetargowego w drugiej połowie 2024 r.

Źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki

Zostaw komentarz

Strona główna » Wojewoda Pomorski wszczął postępowanie ws. lokalizacji linii CWO-SLK/ZRC