PSE wzmacniają lokalne społeczności

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) opublikowały wyniki piątej edycji programu grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Z dofinansowań skorzystają mieszkańcy terenów, na których PSE prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Spółka zarządza prawie 16 tys. km linii przesyłowych najwyższych napięć oraz jest obecna ze swoją infrastrukturą w ponad tysiącu gmin w całej Polsce. 

Jak czytamy, w 2023 r. granty w wysokości do 20 tys. złotych trafiły do urzędów gmin, fundacji i stowarzyszeń, szkół, przedszkoli, bibliotek, lokalnych ośrodków kultury i sportu oraz ochotniczych straży pożarnych działających na terenie ponad 160 samorządów.  Największą popularnością w tegorocznej edycji cieszyły się kategorie bezpieczeństwo i przestrzeń publiczna.

Na liście laureatów znalazło się ponad 40 Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają środki na zakup specjalistycznego sprzętu do ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, środków ochrony osobistej oraz urządzeń do ratowania życia i zdrowia, jak defibrylatory. Przykładowo w ramach ubiegłych edycji programu do OSP Choczewo trafił specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wodnego. Jednostka została doposażona w dodatkowe elementy do drona podwodnego, m.in.: konsolę sterowniczą, ramię ratownicze oraz dodatkowe oświetlenie. Nowy sprzęt usprawni prowadzenie akcji pod powierzchnią wody przy wykorzystaniu drona.

Kategoria przestrzeń publiczna była nie tylko jedną z najbardziej popularnych, ale i różnorodnych. Oprócz modernizacji placów zabaw, boisk szkolnych i lokalnych miejsc wypoczynku pojawiły się również nowe pomysły, m.in. plenerowy kącik czytelniczy z dostępem do audiobooków.  

Pełna lista laureatów dostępna jest TUTAJ.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.

Źródło: PSE/Facebook

Zostaw komentarz

Strona główna » PSE wzmacniają lokalne społeczności