Wodociąg dla stacji 400 kV Krzemienica z pozwoleniem na budowę

Wojewoda Pomorski zatwierdził projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany i wydał pozwolenie na budowę wodociągu wraz z przyłączem do stacji elektroenergetycznej 400kV Krzemienica. Infrastruktura jest niezbędna do wyprowadzenia mocy z morskich farm wiatrowych zlokalizowanych na Morzu Bałtyckim.

Jak poinformował Wojewoda Pomorski, budowa wodociągu wraz z przyłączem do stacji Krzemienica będzie realizowana w miejscowości Gać w gminie Słupsk. To część inwestycji związanej z budową linii 400 kV Krzemienica – nacięcie linii Słupsk – Dunowo oraz linii 400 kV Krzemienica – nacięcie linii Słupsk – Żydowo Kierzkowo.

Przedsięwzięcie planowane przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne ma być realizowane na podstawie przepisów ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych.

Stacja Krzemienica uzyskała już komplet pozwoleń, o czym informowaliśmy na łamach offshorewindpoland.pl. Budowa obu linii wchodzących do stacji Krzemienica rozpocznie się w II połowie 2026 roku i według przyjętych założeń potrwa do maja 2027 r. (L KZE-SLK/ZDK) oraz do listopada 2027 r. (L KZE-DUN/SLK).

Zostaw komentarz

Strona główna » Wodociąg dla stacji 400 kV Krzemienica z pozwoleniem na budowę