Energetyka w chmurze. Hitachi Energy i Google Cloud łączą wiedzę

Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, oraz Google Cloud, podpisały strategiczną umowę o współpracy oraz współtworzeniu produktów i usług oprogramowania w chmurze zaprojektowanych w celu wspierania światowej transformacji energetycznej. Pierwsza demonstracja wartości tej współpracy, Velocity Suite Power Prices firmy Hitachi Energy, jest już dostępna w Google Cloud Marketplace.  

Udostępnienie Velocity Suite Power Prices stanowi pierwszy kamień milowy we współpracy Google Cloud i Hitachi Energy oraz sygnalizuje, w jaki sposób organizacje wspólnie zaspokoją rosnące potrzeby rynku i klientów w zakresie rozwiązań chmurowych, które napędzają transformację energetyczną. Globalni deweloperzy, operatorzy systemów wytwarzania energii z OZE i bateryjnych systemów magazynowania energii (BESS), a także tradycyjni wytwórcy, handlowcy i uczestnicy rynku energii mogą wykorzystywać dane z Velocity Suite Power Prices do podejmowania lepszych i szybszych decyzji dotyczących projektów energetycznych i inwestycji w Ameryce Północnej. 

Zbudowana na bazie wiodącej w branży aplikacji Velocity Suite firmy Hitachi Energy, Velocity Suite Prices jest nową aplikacją opartą na API, która zapewnia globalnym klientom łatwy dostęp do informacji o północnoamerykańskim rynku energii. Informuje, wspiera i przyspiesza planowanie oraz analizy przychodów dla projektów transformacji sieci i energii odnawialnej. Moc obliczeniowa technologii Google Cloud odgrywa kluczową rolę w automatyzacji i konsolidacji obszernego zbioru danych Velocity Suite Power Prices.  

 Współpraca będzie bazować na rozwiązaniach Hitachi Energy w zakresie zarządzania portfelem energetycznym (Energy Portfolio Management – EPM) w połączeniu z możliwościami Google Cloud w obszarze analizy danych, usługami sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego oraz skalowalnej i bezpiecznej infrastruktury, w celu opracowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw energetycznych i producentów energii odnawialnej.

– Dane i analityka znajdują się w centrum transformacji energetycznej i odgrywają kluczową rolę w ewolucji sieci – powiedział Massimo Danieli, dyrektor zarządzający Jednostki Biznesu Automatyki Sieciowej w Hitachi Energy. – Nasi klienci na całym świecie prosili o rozwiązania, które pomogą im osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju i wyniki biznesowe w szybkim tempie i na dużą skalę. Udostępnienie Velocity Suite Power Prices w ramach naszego partnerstwa z Google Cloud pomaga globalnym klientom przyspieszyć podejmowanie decyzji, zoptymalizować inwestycje i cyfrowo przekształcić własne firmy.

– Udostępniając Velocity Suite w Google Cloud, Hitachi Energy umożliwia klientom korzystanie ze swojej platformy w oparciu o zaufaną, zrównoważoną infrastrukturę i pomaga im lepiej wykorzystywać ogromne ilości danych na drodze do osiągnięcia większej rentowności i zrównoważonego biznesu – powiedział Roi Tavor, dyrektor zarządzający w Google Cloud. – Zrównoważony rozwój jest czynnikiem napędzającym cyfrową transformację wielu organizacji i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Hitachi Energy, aby pomóc globalnym firmom działać w sposób odpowiedzialny.

Hitachi Energy zdobył w Polsce dwa znaczące zamówienia od firm Equinor i Polenergia na dostarczenie rozwiązania w zakresie przyłączenia do sieci prądu przemiennego i zapewnienia odpowiedniej jakości energii elektrycznej dla ich wspólnych farm wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III w polskim basenie Morza Bałtyckiego. Każda z nich będzie miała moc wytwórczą 720 MW.

Hitachi Energy dostarczy do każdej z dwóch farm wiatrowych przyłącze sieci morskiej, które odbierze moc z turbin wiatrowych i przekaże ją na brzeg, a także przyłącze sieci lądowej, które przekaże moc do krajowego systemu przesyłowego, jak również rozwiązanie w zakresie jakości energii STATCOM, które zapewni niezawodny i stabilny przepływ energii przy optymalnej mocy i przez cały czas, pomimo wysokiej zmienności energii wiatrowej.

Zostaw komentarz

Strona główna » Energetyka w chmurze. Hitachi Energy i Google Cloud łączą wiedzę