RDOŚ ruszył w postępowaniem środowiskowym dla infrastruktury przyłączeniowej MFW Baltica 1

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku (RDOŚ w Gdańsku) prowadzi postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla przedsięwzięcia pn. „Infrastruktura Przyłączeniowa Morska Farma Wiatrowa Baltica-1”.

Dyrektor poinformował o wszczęciu postępowania administracyjnego na wniosek Elektrownia Wiatrowa Baltica-1 Sp. z o. o., reprezentowanego przez p. Radosława Opiołę, z dnia 10.08.2023 r. Tym samym RDOŚ wystąpił oraz do Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego, Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, i do organu właściwego do wydania oceny wodnoprawnej o wyrażenie opinii lub uzgodnienia co do konieczności przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i ewentualne określenie zakresu raportu, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji.

Planowane przedsięwzięcie realizowane będzie w wyłącznej strefie ekonomicznej (WSE) oraz na obszarze morza terytorialnego i morskich wód wewnętrznych Polski, a w części lądowej na obszarze Gminy Choczewo (obręb nr 0016 Kierzkowo).

Polski inwestor PGE Baltica poinformował w lipcu br., że ma za sobą pierwszy pełny rok pomiarów wiatru na obszarze projektu morskiej farmy wiatrowej Baltica 1 o mocy ok. 0,9 GW.

Farma będzie zlokalizowana jest około 80 km od polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, w rejonie Ławicy Środkowej. Projekt ma już pozwolenie lokalizacyjne i umowę przyłączeniową. Oddanie elektrowni do użytku przewiduje się pod 2030 r.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy OffshoreWindPoland.pl

Zostaw komentarz

Strona główna » RDOŚ ruszył w postępowaniem środowiskowym dla infrastruktury przyłączeniowej MFW Baltica 1