RDOŚ wszczął postępowanie ws. infrastruktury przyłączeniowej MFW Bałtyk I

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku (RDOŚ) wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla przedsięwzięcia pn.: „Infrastruktura przyłączeniowa morskiej farmy wiatrowej MFW Bałtyk I”. Projekt jest realizowany wspólnie przez inwestorów Grupę Polenergię i Equinor.

Postępowanie zostało wszczęte na wniosek Inwestora MFW Bałtyk I S.A., działającego poprzez pełnomocnika Annę Marczak. Przedstawicielka złożyła wniosek z dnia 29 stycznia br. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla infrastruktury przyłączeniowej morskiej farmy wiatrowej MFW Bałtyk I. Inwestycja będzie zlokalizowana na terenie Polski na obszarze gmin Ustka i Redzikowo (powiat słupski).

Wystąpiono już do Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, Dyrektora Zarządu Zlewni w Koszalinie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Gdyni oraz Komendanta Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej, o opinię/uzgodnienie warunków realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia.

Morska farma wiatrowa Bałtyk I jest jednym z trzech projektów realizowanych w partnerstwie przez Equinor i Polenergię. Po uruchomieniu będzie to jedna z największych farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego, osiągająca moc 1560 MW. Razem z wcześniej wybudowanymi projektami Bałtyk II i Bałtyk III – o łącznej mocy 1440 MW – farmy wyprodukują odnawialną i przystępną cenowo energię dla ponad 4 milionów polskich gospodarstw domowych.

Zostaw komentarz

Strona główna » RDOŚ wszczął postępowanie ws. infrastruktury przyłączeniowej MFW Bałtyk I