Zatwierdzono dokumentację geologiczno-inżynierską dot. Portu Zewnętrznego w Gdyni

Zarząd Morskiego Portu Gdynia otrzymał od Ministerstwa Klimatu i Środowiska zatwierdzenie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej dotyczącej Portu Zewnętrznego w Gdyni – poinformował Maciej Krzesiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej w gdyńskim porcie.

Dokumentacja została przygotowana na potrzeby określenia warunków geologiczno-inżynierskich służących do zaprojektowania falochronów północnych.

-Jest to kolejny krok przybliżający nas do rozpoczęcia realizacji tego strategicznego dla Polski projektu – powiedział Krzesiński.

Projekt PPP „Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia” wszedł w kolejną fazę: 4 lipca uczestnicy dialogu otrzymali oficjalnie zaproszenie do złożenia oferty. To największy projekt w historii polskiego rynku PPP, z szacowaną wartością nakładów inwestycyjnych przekraczającą 5,5 miliarda złotych. EY, wraz z kancelarią DZP oraz Databout doradzają przy tym złożonym przedsięwzięciu.

Port Zewnętrzny to strategiczna inwestycja, która zwiększy powierzchnię portu oraz zdolności przeładunkowe do 2,5 mln TEU, a także utworzy 700 miejsc pracy w na terenie Portu Zewnętrznego oraz 4200 w otoczeniu branżowym

To nie jedyna inwestycja realizowana przez zarząd Portu Gdynia. 31 lipca poinformował, że powstanie nowa wnęka dokowa do której przestawiony zostanie dok pływający. Przebudowane zostaną też Nabrzeże Południowe II, Nabrzeże Zachodnie I i Pirs II. Prace na rzecz portu wykonają spółki z sopockiej Grupy NDI. To już kolejna realizacja Grupy NDI na terenie Portu Gdynia.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy OffshoreWindPoland.pl

Strona główna » Zatwierdzono dokumentację geologiczno-inżynierską dot. Portu Zewnętrznego w Gdyni