PGE wspiera Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce

Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce podsumowali świąteczne konkursy ekologiczne. Wykonanie „Wietrznej Świątecznej Kartki”, „Szopki z Odzysku” i zadania pod hasłem „Mechaniczne Boże Narodzenie” wymagało wykazania się niezwykłą kreatywnością. Nagrody dla uczniów ufundowała PGE Baltica. Spółka współpracuje ze szkołą w Ustce na wielu polach, dofinansowała m.in. wyposażenie pracowni do zajęć technicznych.

Do stworzenia choinek uczniowie wykorzystali m.in. rurki, trójniki i kolanka CPCV, do sanek Mikołaja rurę miedzianą, a do makiety świątecznej z wiatrakiem m.in. rury kanalizacyjne PCW i łożysko.

Nagrody dla uczniów ufundowała PGE Baltica. Spółka współpracuje ze szkołą w Ustce na wielu polach, dofinansowała m.in. wyposażenie pracowni do zajęć technicznych. To z usteckiej szkoły mogą w przyszłości rekrutować się pracownicy zainteresowani pracą przy morskich farmach wiatrowych. PGE Baltica buduje w tutejszym porcie swoja bazę serwisową do obsługi elektrowni wiatrowych na morzu.

Przypomnijmy, że PGE Baltica wybrała port w Ustce jako bazę serwisową dla swoich projektów morskich farm wiatrowych. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na 2024 r. Pod koniec października Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla bazy operacyjno-serwisowej w Ustce.

Morskie farmy wiatrowe PGE

Obecnie Grupa PGE przygotowuje się do budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3,4 GW. Projekt MFW Baltica 2 o mocy ok. 1,5 GW i MFW Baltica 3 o mocy ok. 1 GW składają się na Morską Farmę Wiatrową Baltica, która ma rozpocząć produkcję energii elektrycznej jeszcze w tej dekadzie. PGE realizuje ten projekt we współpracy z Ørsted. Jak zapowiadają przedstawiciele koncernu ostateczna decyzja inwestycyjna (FID) w sprawie morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 zostanie podjęta najpóźniej w drugim kwartale 2024 r.

Niezależnie od MFW Baltica, Grupa PGE przygotowuje się do budowy projektu MFW Baltica 1 o mocy ok. 0,9 GW. Ta farma wiatrowa przewidziana jest do oddania do eksploatacji po 2030 r. Realizując kolejne projekty morskich farm wiatrowych, Grupa PGE zamierza wypełnić strategiczny cel osiągnięcia do 2040 r. przynajmniej 6,5 GW mocy wytwórczej w technologii offshore na Morzu Bałtyckim.

Zostaw komentarz

Strona główna » PGE wspiera Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce