Zmiany w zarządzie Lotos Petrobaltic. Prezes utrzymał stery

Roszady kadrowe dotarły do Lotos Petrobaltic. Odwołano czterech członków zarządu spółki – poinformowały lokalne, trójmiejskie media. Stanowisko prezesa zarządu utrzymał Grzegorz Strzelczyk, który kieruje Lotos Petrobaltic od 2017 r. jako p.o. prezesa, a od 15 października 2018 r. jako prezes zarządu.

Według informacji przekazanych przez portal trojmiasto.pl, z zarządu spółki odwołano Grzegorza Ksepko, Adama Mellera, Andrzeja Ptaka i Artura Cieślika.

LOTOS Petrobaltic to jedyne polskie przedsiębiorstwo górnicze zajmujące się poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy i gazu na polskim szelfie Morza Bałtyckiego oraz kompleksową obsługą logistyczną offshore, obsługą badań morza oraz zarządzaniem flotą. Od 1 sierpnia 2022 r. Lotos Petrobaltic S.A. wchodzi w skład Grupy Orlen.

Jak informowaliśmy na offshorewindpoland.pl, LOTOS Petrobaltic jest zaangażowane w rozwój floty na potrzeby morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. W 2023 r. spółka umowę o współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu przy budowie trzech jednostek przeznaczonych do transferu pracowników na obszar morskich elektrowni wiatrowych. Porozumienie dotyczy również zabezpieczenia finansowania na realizację projektu. Statki, które mają zostać oddane do użytku w latach 2025-2026, będą mogły być również wykorzystywane podczas prac instalacyjnych oraz przy układaniu kabli.

W ubiegłym roku Lotos Petrobaltic wyposażyła pierwszy w Polsce statek w system wiertniczy pozwalający na prowadzenie badań geologiczno-inżynierskich na głębokości do 120 metrów. Od tamtej pory Grupa Orlen jest w stanie prowadzić badania dna morza na potrzeby energetyki wiatrowej, zarówno w ramach własnych projektów, jak również na rzecz podmiotów zewnętrznych. Pierwsze komercyjne prace na wodach litewskich statek rozpoczął w I kwartale 2023 r.

Z kolei pod koniec marca 2024 r. Lotos Petrobaltic podpisał kontrakt na budowę jednostki CTV –  StratCat 27 mowa została zawarta ze Strategic Marine, stocznią z Singapuru, która specjalizuje się w budowie statków dla przemysłu offshore. Odbiór jednostki planowany jest latem bieżącego roku, z dostawą do Europy na początku września 2024 r.

Źródło: Trojmiasto.pl, Orlen, własne

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Zmiany w zarządzie Lotos Petrobaltic. Prezes utrzymał stery