MFW Bałtyk 2 z kolejnym pozwoleniem na budowę

Wojewoda Pomorski w dniu 3 lipca 2024 r. wydał decyzję o pozwoleniu na budowę dla zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy pn. „Budowa odcinków dwóch podmorskich kabli eksportowych, doprowadzonych do muf przejściowych (tzw. TJB – Transition Joint Bay) wraz z wykonaniem dwóch przewiertów. Pozwolenie dotyczy projektu morskiej farmy wiatrowej Bałtyk 2.

Wniosek w przedmiotowej sprawie spółka MFW Bałtyk II złożyła 18 kwietnia br. Inwestycja będzie przebiegała przez działki lądowe nr 90/7, 237/4 i 237/3 w obrębie Lędowo oraz na działkach na wodach morskich nr 394 w obrębie Lędowo w gminie Ustka, a także na obszarze morza terytorialnego.

Jak informowaliśmy na offshorewindpoland.pl w ubiegłym tygodniu, Wojewoda Pomorski wydał pozwolenie na budowę dla analogicznego zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy dla projektu MFW Bałtyk 3.

MFW Bałtyk 2 i 3

Projekty MFW Bałtyk 2 i 3 o łącznej mocy 1440 MW rozpoczną produkcję energii w 2027 r. Obecnie inwestorzy zbliżają się do momentu podjęcia ostatecznej decyzji inwestycyjnej. Komercyjny etap ich użytkowania zaplanowano od 2028 r.

W kolejnej fazie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, inwestorzy rozwijają projekt MFW Bałtyk I o mocy do 1560 MW, który będzie oddalony od brzegu o około 80 km.

Źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » MFW Bałtyk 2 z kolejnym pozwoleniem na budowę