TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1.Grupa Przemysłowa Baltic liczy na zlecenia związane z rynkiem USA

23 sierpnia 2023 r. przedstawiciele Ambasady Stanów Zjednoczonych odwiedzili Grupę Przemysłową Baltic, która przedstawiła projekty, możliwości i plany na rozwój spółek. GP Baltic „wierzy, że wizyta przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych w przyszłości będzie skutkowała zacieśnieniem współpracy dotyczącej budowy trafostacji na rynek amerykański”.

2. PGE i Ørsted złożyły do UOKiK wniosek o koncentrację

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował, że spółki PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Orsted Wind Power A/S złożyły wniosek o utworzenie wspólnego podmiotu.

3. Szkolenia windhunter academy otwierają drzwi do pracy w offshore wind

Windhunter academy to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej ośrodek szkoleniowy branży energetyki wiatrowej. Zespół szkoleniowy samodzielnie oraz we współpracy z inwestorami działającymi w offshore wind przygotowuje kadry do obsługi wiatraków na Morzu Bałtyckim. Do pracy jako technik turbin wiatrowych na lądzie i morzu chętni są rybacy, górnicy, a także w żołnierze. – Prowadzimy specjalny program przekwalifikowania żołnierzy, którzy zdecydowali się na zakończenie swojej służby i przejście na emeryturę. W tej chwili, dziesiątki byłych żołnierzy wykorzystują swoje umiejętności oraz zdobytą wiedzę w sektorze energetyki wiatrowej, przyczyniając się do rozwoju branży – mówi w komentarzu dla OffshoreWindPoland.pl Ewelina Szałankiewicz, szefowa działu sprzedaży w windhunter academy.

4. PGE może rozpocząć pracę nad nowymi projektami offshore wind

Ministerstwo Infrastruktury wydało decyzje o udzieleniu pozwoleń na wznoszenie wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń (PSZW) na polskich wodach Morza Bałtyckiego. Dotyczą one obszarów, o które ubiegała się Grupa PGE w ramach postępowań rozstrzygających. Grupa PGE informuje naszą redakcję, że bierze pod uwagę różne scenariusze dotyczące realizacji nowych projektów morskich farm wiatrowych – zarówno samodzielnie, jak i w partnerstwach. Potencjalna moc farm wiatrowych planowanych do budowy na nowych obszarach wynosi ok. 3,9 GW.

5. Projekt MFW Baltica 2+3 ma nową decyzję środowiskową

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku (RDOŚ w Gdańsku) poinformował, że wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla projektów morskich farm wiatrowych Baltica 2 oraz Baltica 3. Wiosną inwestorzy złożyli wniosek o zmianę decyzji DŚU. Przyczyną zmian jest – jak wskazał inwestor we wniosku – rozwój technologii morskich oraz konieczność dostosowania parametrów inwestycji do obecnych rozwiązań technologicznych.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły