RDOŚ wystąpił o opinie ws. infrastruktury przyłączeniowej BC-Wind

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku (RDOŚ w Gdańsku) poinformował, że w postępowaniu wszczętym na wniosek C-Wind Polska Sp. z o.o. dnia 31 sierpnia 2021 r. wystąpił o opinie do poszczególnych urzędów w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla infrastruktury przyłączeniowej MFW BC-Wind.

Postępowanie środowiskowe dotyczy przedsięwzięcia „Budowa infrastruktury przesyłowej energii elektrycznej z Morskiej Farmy Wiatrowej BC-Wind do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego”. Jak czytamy, pismem znak RDOŚ-Gd-WOO.420.43.2021.KSZ/AM.25 wystąpiono do Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Gdyni o opinię w sprawie uzgodnienia/uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia oraz pismem RDOŚ-Gd-WOO.420.43.2021.KSZ/AM.26 wystąpiono do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Gdańsku.

Infrastruktura będzie zlokalizowana w wyłącznej strefie ekonomicznej, w morzu terytorialnym i w morskich wodach wewnętrznych oraz na lądzie – na obszarze gminy Choczewo.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że RDOŚ wydał postanowienie o podjęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy infrastruktury przesyłowej z MFW BC-Wind do krajowego systemu elektroenergetycznego (KSE).

© Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy OffshoreWindPoland.pl

Zostaw komentarz

Strona główna » RDOŚ wystąpił o opinie ws. infrastruktury przyłączeniowej BC-Wind