TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Dołącz do międzysektorowej Grupy Roboczej Offshore2Hydrogen

Klaster Technologii Wodorowych z siedzibą w Gdańsku zaprasza do udziału w Świątecznym Spotkaniu Pomorskiej Platformy Offshore, które odbędzie się 1 grudnia 2023 r. Podczas spotkania zostanie przedstawiona koncepcja prac grupy roboczej Offshore2Hydrogen. Jej celem jest rozpoczęcie dialogu dotyczącego synergii sektora wodoru i polskiego offshore wind. Podczas grudniowego spotkania zostaną przedstawione założenia, ogłoszony zostanie nabór do Grupy oraz termin pierwszego posiedzenia Grupy Roboczej Offshore2Hydrogen. Jej inicjatorem i koordynatorem jest Klaster Technologii Wodorowych.

2. Wojewoda Zachodniopomorski zmienił decyzję o pozwoleniu na budowę terminala instalacyjnego

7 listopada 2023 r. Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję o zmianach w pozwoleniu na budowę terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu.

3. PAIH chce otworzyć polskim firmom drzwi do sektora offshore wind w Norwegii

7 listopada Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) zorganizowało webinarium, w trakcie którego zostanie przedstawiony aktualny status regulacji sektora morskiej energetyki wiatrowej w Norwegii, realizowane projekty w tym obszarze, a także perspektywy rozwoju branży offshore wind. 

 4. Allianz: Rozwój morskiej energetyki wiatrowej to wyzwanie dla ubezpieczycieli

Morska energetyka wiatrowa notuje niezwykle dynamiczny rozwój na całym świecie. Jak wskazuje w raporcie ,,A turning point for offshore wind” Allianz Commercial, czołowy ubezpieczyciel inwestycji w technologie zero- i niskoemisyjne, stwarza to wyzwania również dla deweloperów i ubezpieczycieli. Muszą oni zmierzyć się z ryzkiem związanym z prototypową technologią, presją ekonomiczną, ekstremalnymi warunkami pogodowymi, uszkodzeniami kabli i kolizjami, a także z aspektami środowiskowymi.

5. Liczenie nietoperzy pogrzebie projekt morskiej farmy wiatrowej w Danii

Projekt morskiej farmy wiatrowej Aflandshage o mocy 300 MW, który miał powstać 10 km od południowego wybrzeża Danii w okolicach Kopenhagi, zostanie całkowicie wstrzymany, chyba że okaże się możliwe kontynuowanie inwestycji w innej formie w najbliższej przyszłości – poinformowała spółka Hofor, deweloper projektu.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły