PAIH chce otworzyć polskim firmom drzwi do sektora offshore wind w Norwegii  

7 listopada Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) organizuje webinarium, w trakcie którego zostanie przedstawiony aktualny status regulacji sektora morskiej energetyki wiatrowej w Norwegii, realizowane projekty w tym obszarze, a także perspektywy rozwoju branży offshore wind. 

Do 2040 r. Norwegia przeznaczyć tereny pod rozwój morskich farm wiatrowych o potencjalnej mocy 30 000 MW. Odpowiada to wolumenowi produkcji energii, jaką ten kraj uzyskuje obecnie z elektrowni wodnych i około 75% całkowitej dzisiejszej mocy norweskiego systemu elektroenergetycznego.

Jak informowaliśmy na łamach offshorewindpoland.pl, Norwegian Offshore Wind, czołowa norweska organizacja branży morskiej energetyki wiatrowej, która zrzesza 380 członków, podpisała z PAIH porozumienie celem wzmocnienia relacji rynku polskiego i norweskiego w obszarze morskiej energetyki wiatrowej. MOU umożliwi tworzenie sieci kontaktów, dzielenie się wiedzą i ukierunkowane działania na rzecz konkretnych projektów w obu krajach.

Należy również wskazać, że spółki z Norwegii są zaangażowane w rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Equinor, we współpracy z Polenergią, realizuje inwestycję w farmy MFW Bałtyk I, II i III o łącznej mocy 3 GW.

Udział jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem.

Zostaw komentarz

Strona główna » PAIH chce otworzyć polskim firmom drzwi do sektora offshore wind w Norwegii