TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Wojewoda pomorski wydał trzy pozwolenia na budowę Baltic Power

Budowa farm wiatrowych na Bałtyku już wkrótce się rozpocznie. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich wydał 16 sierpnia 2023 r. trzy decyzje o pozwoleniu na budowę morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Decyzje dotyczą części morskiej

2. Morska turbina wiatrowa w Wielkiej Brytanii stanęła w ogniu

Do niecodziennej sytuacji doszło w Wielkiej Brytanii na terenie morskiej farmy wiatrowej Scroby Sands o mocy 60 MW. Jedna z turbin zainstalowanych na Morzu Północnym stanęła w ogniu. Personel pracujący na miejscu został ewakuowany.

3. 18 GW w offshore wind. Ustawa trafi do podpisu Prezydenta

17 sierpnia br. podczas drugiego dnia posiedzenia Sejmu posłowie pochylili się nad projektem nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii i innych ustaw, w tym ustawy o promowaniu wytwarzania energii w morskich farmach wiatrowych. Rząd zwiększy wolumeny aukcyjne dla offshore wind. Teraz projekt zmian trafi do podpisu Prezydenta RP.

4. Realizacja projektów MFW Bałtyk I, II i III wygeneruje 10 tys. miejsc pracy

Polska grupa energetyczna Polenergia wraz z norweskim partnerem Equinorem realizuje trzy projekty morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim – MFW Bałtyk I, MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III. Rozwój projektów pozwoli na stworzenie ok. 10 tys. bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w fazie budowy i eksploatacji elektrowni wiatrowych – informuje norweski inwestor.

5. NKT z konsorcjum firm dostarczy system kabli dla Baltic Power

Globalny producent kabli NKT z siedzibą w Danii podpisał zamówienie na system kablowy dla projektu morskiej elektrowni wiatrowej Baltic Power, realizowanej przez inwestorów Orlen oraz Northland Power.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły