TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1.Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu spółki Baltic Power

Spółka projektowa Baltic Power ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Członka Zarządu Spółki Baltic Power sp. z o.o.

2. Niemcy konsultują z Polską projekt MFW Windanker

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie poinformował o wyłożeniu do publicznego wglądu dokumentacji dotyczącej odziaływania na środowisko morskiej farmy wiatrowej Windanker. Turbiny wiatrowe pojawią się w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej południowego Bałtyku.

3. Wydano pozwolenie na budowę terminala instalacyjnego w Świnoujściu

Wojewoda Zachodniopomorski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę terminala instalacyjnego w Świnoujściu dla obsługi morskich farm wiatrowych w ramach zadania inwestycyjnego. 28 sierpnia ma pojawić się publiczne obwieszczenie.

4. Nowelizacja ustawy o OZE z podpisem Prezydenta RP

30 sierpnia br. Prezydent RP Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) i innych ustaw. Dokument z dnia 17 sierpnia 2023 r. wprowadza kluczowe zmiany dla sektora morskiej energetyki wiatrowej.

5. W Polsce powstaje komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera

Vulcan Training & Consultancy (VTC) buduje pierwszy w Polsce komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera. We wrześniu 2023 r. odbędzie się pokaz możliwości poligonu.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły