TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Jak przebiega budowa morskiej farmy wiatrowej? [WIDEO]

Budowa morskiej farmy wiatrowej to skomplikowany proces, wymagający wieloletnich przygotowań. Składa się na niego nie tylko instalacja turbin wiatrowych na morzu. To również lądowe i morskie stacje elektroenergetyczne oraz kable łączące wszystkie elementy. Zobacz wideo przygotowane przez PGE Baltica.

2. Okiem prawnika: tajemnica łańcucha dostaw będzie lepiej chroniona

Uchwalona 16 czerwca nowelizacja ustawy o zmianie Prawa energetycznego oraz niektórych innych ustaw zwiększa możliwości chronienia tajemnicy przedsiębiorstwa podmiotów, zamierzających wytwarzać energię elektryczną z energii wiatru na morzu w morskiej farmie wiatrowej. Jedną z nowelizowanych ustaw jest bowiem ustawa o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych, która pozwala na lepszą ochronę planu łańcucha dostaw materiałów i usług – pisze w komentarzu na łamach naszego portalu Karol Sienkiewicz, radca prawny z Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Sp.p.

3. Sejm mówi TAK dla nowelizacji ustawy o OZE

Sejm podczas lipcowego posiedzenia przyjął w trzecim czytaniu projekt nowelizacji ustawy o OZE i innych ustaw. W projekcie znajdują się przepisy dotyczące m.in. aukcji dla morskich farm wiatrowych. Teraz ustawa trafi do Senatu.

4. Inwestycje infrastrukturalne – miliardy popłyną na Pomorze

7 lipca br. w Monitorze Polskim ukazała się uchwała Rady Ministrów, która ustanawia wieloletni program inwestycji infrastrukturalnych na Pomorzu. Są one niezbędne w kontekście rozwoju morskich elektrowni wiatrowych na Morzu Bałtyckim oraz elektrowni jądrowej na terenie gminy Choczewo.

5. ORLEN Neptūnas brał udział w aukcji dla pierwszej MFW na Litwie

Według wstępnych informacji spółki Ignitis Renewables i Ocean Winds są tymczasowymi zwycięzcami litewskiej aukcji dotyczącej pierwszej morskiej farmy wiatrowej na wodach Morza Bałtyckiego. Zwycięzca aukcji zostanie oficjalnie ogłoszony po zakończeniu procedur związanych z przeanalizowaniem zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego. Polski koncern Orlen potwierdził naszej redakcji, że ofertę w aukcji złożyła też spółka ORLEN Neptūnas.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły