Wodór w Islandii. Weź udział w wydarzeniu gospodarczym w Reykjaviku

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza zaprasza przedsiębiorców z branży technologii wodorowej do udziału w wydarzeniu gospodarczym w Islandii. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Pomorskiego Brokera Eksportowego. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 7 lipca!

Wydarzenie odbędzie się w dniach 31.07-2.08 2023 r. w Reykjaviku. W ramach wsparcia oferowane jest:

  • Przelot Gdańsk – Keflavik – Gdańsk,
  • Zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym ze śniadaniem,
  • Ubezpieczenie uczestnika oraz bagażu na okres podróży i pobytu,
  • Możliwość nawiązania ciekawych kontaktów z firmami i organizacjami w branży technologii wodorowych.

Wkład własny:

Szacowany wkład własny przedsiębiorcy przy maksymalnym dofinansowaniu 85% kosztów: 1776,00 PLN (kwota netto) + VAT od wkładu własnego i dofinansowania zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie.

Branża technologii wodorowych rozwija się dynamicznie na Islandii. Kraj ten jest jednym z pionierów w wykorzystywaniu wodoru jako alternatywnego źródła energii. W ostatnim czasie na Islandii powstały liczne projekty związane z technologią wodorową. Jednym z kluczowych osiągnięć było otwarcie pierwszej na świecie stacji paliw wodorowych, która umożliwia tankowanie wszystkim samochodom z napędem wodorowym.

Rozwój technologii wodorowych aktywnie wspierają islandzkie władze rządowe oraz instytucje badawcze oraz edukacyjne. Wprowadzane są między innymi zachęty i programy wsparcia dla przedsiębiorstw oraz osób prywatnych, które decydują się na korzystanie z technologii wodorowych. Islandia angażuje się również w międzynarodowe partnerstwa i współprace, aby wymieniać się wiedzą i doświadczeniem z innymi krajami rozwijającymi technologię wodorową.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Pomorskiego Brokera Eksportowego.

Zostaw komentarz

Strona główna » Wodór w Islandii. Weź udział w wydarzeniu gospodarczym w Reykjaviku