Weź udział w konferencji Baltic Windustry 2023

12 września na Politechnice Gdańskiej odbędzie się konferencja Baltic Windustry 2023. Wydarzenie skierowane jest do naukowców, inwestorów i przedstawicieli firm z branży morskiej energetyki wiatrowej. Zapisy na konferencję już się rozpoczęły. OffshoreWindPoland.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023: industrial research in offshore wind energy” organizowana jest przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym rektora PG prof. Krzysztofa Wildego oraz marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Głównym celem konferencji jest zniwelowanie różnic w umiejętnościach i cyfryzacji w branży energetyki wiatrowej i poświęconej jej edukacji. W programie znalazły się panele dyskusyjne z ekspertami reprezentującymi sektory prywatny i publiczny, małe i duże organizacje oraz administrację rządową. Rozmowy prowadzone będą w podziale na tematy: polityka i finansowanie, przemysł i edukacja oraz badania i cyfryzacja.

Udział w konferencji wezmą m.in. prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju PG, prof. Marcin Łuczak, dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG, Janusz Gajowiecki, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, prof. Niels-Erik Clausen z katedry systemów energetyki wiatrowej Technical University of Denmark, prof. Barbara Stepnowska z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, będąca jednocześnie dyrektorką gdańskiego oddziału American Chamber of Commerce czy Nevena Stevanovic z Siemens Gamesa Renewable Energy.

Wydarzenie odbędzie się 12 września w godzinach od 10:00 do 15:30 w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Obowiązują zapisy. Rejestracja już się rozpoczęła, a aplikować można poprzez stronę internetową balticwindustry.pg.edu.pl. Tam również znajdują się szczegółowe informacje, w tym pełen program konferencji.

Źródło: Politechnika Gdańska

Zostaw komentarz

Strona główna » Weź udział w konferencji Baltic Windustry 2023