Wkręć się w wiatraki. W Darłowie ruszy projekt szkoleniowy

Jutro 13 sierpnia br. zostanie oficjalnie zainaugurowany projekt szkoleniowy dla uczniów Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Pilotażowy program „Wkręć się w wiatraki” o wartości ponad 1 mln zł to wspólna inicjatywa Vulcan Training & Consultancy i Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Dynamiczny rozwój lądowej i morskiej energetyki wiatrowej w Polsce zwiększa zapotrzebowanie na nowych, wyspecjalizowanych pracowników, m.in. techników oraz instalatorów turbin wiatrowych. Odpowiedzią jest m.in. program „Wkręć się w wiatraki”, który ruszy w październiku 2023 r. Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie będą mieli możliwość uzyskania certyfikatów niezbędnych dla pracowników farm wiatrowych na lądzie oraz na morzu potwierdzających ich kwalifikacje zawodowe, które są honorowane na całym świecie.

13 września w Darłowie odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostaną przedstawione szczegóły programu oraz zostanie oficjalnie otwarty proces rekrutacji dla uczestników. 

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz akredytacje udziela m.zmijewska@psew.pl. Zapraszamy serdecznie do udziału.

Zostaw komentarz

Strona główna » Wkręć się w wiatraki. W Darłowie ruszy projekt szkoleniowy