Vestas podpisuje list intencyjny z Politechniką Morską w Szczecinie

Duński producent turbin wiatrowych Vestas podpisał list intencyjny z Politechniką Morską w Szczecinie. Współpraca obejmie kształcenie studentów, aby „umożliwić im odkrywanie możliwości rozwoju zawodowego w branży energetyki wiatrowej”.

List został podpisany podczas corocznej konferencji organizowanej przez PSEW w Serocku.

-Jako Vestas jesteśmy dumni z tego, co już osiągnęliśmy w Polsce i cieszymy się, że możemy ściśle współpracować z uczelnią, aby dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą. Będziemy również wspierać uczelnię w zakresie branżowych wykładów i laboratoriów oraz wymieniać się pomysłami i oczekiwaniami, aby jak najlepiej przygotować Polskę na spodziewany rozwój energetyki wiatrowej – poinformował Vestas.

Firma ma zamiar pomóc w kreowaniu tematów prac badawczych i rozwojowych studentów, a w przypadku absolwentów współorganizować ich zatrudnienie.

Politechnikę Morską reprezentował JM Rektor PM Wojciech Ślączka, a firmę Vestas kierownik ds. publicznych, Jagna Kubańska– Łyczakowska

Przypomnijmy, że pierwszy w Polsce terminal instalacyjny zlokalizowany w Świnoujściu oraz fabryka turbin Vestas w Szczecinie to nowe inwestycje związane z morską farmą wiatrową Baltic Power. Projekt Grupy ORLEN i Northland Power wykorzysta 76 nowoczesnych turbin o mocy 15 MW firmy Vestas, których elementy będą produkowane w nowej fabryce w Szczecinie. Ponadto Vestas kupił przedsiębiorstwo ST3 Offshore.

W nowej fabryce Vestas montowane będą gondole i piasty turbin. Obiekt zlokalizowany na Pomorzu Zachodnim będzie dostarczał produkowane elementy zarówno na rynek polski, jak i rynki globalne. Fabryka ma rozpocząć działalność w drugiej połowie 2024 roku i stworzy od 600 do 700 miejsc pracy. Tym samym będzie to największy zakład produkcyjny w Polsce bezpośrednio związany z sektorem morskich farm wiatrowych.

Zostaw komentarz

Strona główna » Vestas podpisuje list intencyjny z Politechniką Morską w Szczecinie