Siemens Gamesa otwiera biuro w Gdańsku

Siemens Gamesa, jeden z czołowych dostawców turbin wiatrowych na świecie, otworzył biuro w Gdańsku.

Jak poinformował Paweł Przybylski, dyrektor zarządzający i dyrektor sprzedaży offshore w Siemens Gamesa, zespół biura będzie koncentrował się na realizacji morskich projektów wiatrowych w różnych krajach. Decyzja o otwarciu biura w Gdańsku spółka podjęła we wrześniu 2022 r.

-Dzisiaj świętowaliśmy otwarcie nowego biura Siemens Gamesa w Gdańsku. Koledzy pracujący w tym biurze koncentrują się na realizacji morskich projektów wiatrowych w różnych krajach. W wydarzeniu wzięło udział wielu zewnętrznych interesariuszy i naszych kolegów. Trzymamy kciuki za sukces w realizacji projektów offshore przez nasz zespół! – poinformował Przybylski.

Siemens Gamesa jest jednym z głównych dostawców turbin wiatrowych dla projektów morskich farm wiatrowych w Polsce realizowanych w ramach I fazy systemu wsparcia. Przypomnijmy, że w kwietniu 2023 r. PGE Polska Grupa Energetyczna i Ørsted podpisały z Siemens Gamesa umowę na dostawę 107 turbin o mocy 14 MW dla projektu MFW Baltica 2. Umowa została okrzyknięta mianem największego kontraktu w historii energetyki odnawialnej w Polsce.

Wcześniej Siemens Gamesa został wybrany jako dostawca turbin SG 14-236 DD o mocy nawet 15 MW dla projektów realizowanych wspólnie przez Polenergię i EquinorMFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III (łączna moc 1440 MW).

Siemens Gamesa został tez wybrany w 2022 r. jako preferowany dostawcy dla projektu F.E.W. Baltic II realizowanego przez niemieckiego inwestora RWE. Wówczas informowano, że morska farma wiatrowa o mocy 350 MW ma wykorzystywać 25 flagowych morskich turbin wiatrowych SG 14-236 DD. Współpraca obejmuje także umowę serwisową.

Zgodnie z założeniami do aktualizacji Polityki Energetycznej Polski, do końca dekady moc zainstalowana w morskich farmach wiatrowych ma wynieść 5,9 GW, a do 2040 r. wzrosnąć do 18 GW.

Zostaw komentarz

Strona główna » Siemens Gamesa otwiera biuro w Gdańsku