Flota Baltic Diving Solutions wzbogaciła się o kolejną jednostkę

Do floty Baltic Diving Solutions (BDS) dołączył kolejny statek. Zakupiona w kwietniu 2024 r. jednostka Baltic Constructor wyruszyła w swoją pierwszą podróż na wody Morza Bałtyckiego.

Baltic Constructor to 30-metrowy multicat wyposażony w dźwigi, windę, hak holowniczy, kabestany. Posiada możliwość zakwaterowania dla 10 osób. Przestronny pokład i ekonomiczne silniki będą pełniły kluczową rolę w projektach spółki Baltic Diving Solutions, tj. offshore’owych, nurkowych, saperskich i hydrotechnicznych. Jak poinformował BDS, jednostka rozpocznie operacje morskie już tego lata.

Jak informowaliśmy na offshorewindpoland.pl, inna jednostka należąca do spółki, Baltic Surveyor, została wyczarterowana na sezon letni 2024 r. przez Geosight, brytyjską firmą zajmującą się badaniami geofizycznymi na lądzie i morzu. W ramach kampanii zaplanowanej na lato 2024 r., załoga jednostki realizować badania wschodnich i południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii z wykorzystaniem echosondy wielowiązkowej (MBES), sonaru bocznego (SSS) oraz profilomierza osadów (SBP).

Baltic Diving Solutions to polski dostawca usług w zakresie prac nurkowych oraz robotami podwodnymi ROV, badań, przeglądów i inspekcji infrastruktury oraz wsparcia technicznego projektów, głównie dla sektora ropy i gazu, energetyki odnawialnej oraz hydrotechniki.

Nurkowie BDS pracują na całym świecie. Firma posiada doświadczony personel, który brał udział w operacjach na Morzu Północnym, Bliskim Wschodzie, Afryce Zachodniej, Morzu Kaspijskim i Sachalinie. BDS realizowała działania m.in. w przy projektach morskich farm wiatrowych w Niemczech, Danii i Wielkiej Brytanii, czy generatorze pływowym na Orkadach, a także przy wielu projektach hydrotechnicznych w całej Europie.

Źródło: Baltic Diving Solutions, Linkedin

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Flota Baltic Diving Solutions wzbogaciła się o kolejną jednostkę