Expom, polski specjalista w zakresie konstrukcji stalowych działający od 1952 r., poinformował o zwiększeniu mocy przerobowych w technologii obróbki skrawaniem.
Obróbka skrawaniem wykonana w parku maszynowym Grupy Expom pozwala na precyzyjne zachowanie parametrów projektu i może zostać wykorzystana w branży elektronicznej, energetycznej, medycznej, motoryzacyjnej, lotniczej, offshore oraz wielu innych gałęziach przemysłowych. Produkty Expom docierają do firm z całego świata, m.in. Skandynawii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu.
-Uruchomiliśmy nową maszynę SKODA W160G o parametrach technicznych: Oś X – 12 500 mm; Oś Y – 3 500 mm; Oś Z – 2 000 mm – czytamy.
Expom jako „stały bywalec” rynku offshore jest obecny również w przemyśle morskich farm wiatrowych, które powstają na całym świecie. Do obsługi takich farm niezbędne są wyspecjalizowane, zdalnie sterowane urządzenia dźwigowe. W lutym 2023 r. firma poinformowała, że jedno z takich urządzeń zostało wyprodukowane w całości w Expom, które zostało wysłane ze Skandynawii, a zainstalowane na Morzu Chińskim. Maksymalny wysięg dźwigu wynosi prawie 34 metry, waga dźwigu to 62 tony, a udźwig, który posiada wynosi 25T.
Firma specjalizuje się w spawaniu konstrukcji stalowych, obróbce skrawaniem, antykorozji oraz montażu komponentów hydraulicznych, elektrycznych i pneumatycznych. Firma posiada własne biuro technologiczno-konstrukcyjne, które obsługuje pół tysiąca projektów rocznie, a także dziewięć hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 22.000 m² wraz z parkiem maszynowym.
Produkowane konstrukcje spawane w Expom poddawane są szczegółowym testom na każdym etapie procesu produkcyjnego. Badania wykonywane są przez wysoko wykwalifikowany, certyfikowany personel, zgodnie z międzynarodowymi standardami takimi jak ISO, ASME czy AWS. Produkowane konstrukcje podlegają nadzorowi międzynarodowych towarzystw klasyfikacyjnych takich jak: DNV, BV, ABS, LLOYD’S REGISTER, PRS czy UDT.
20 czerwca 2023 r. odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego spółki, które posiada 42 punkty pomiarowe, zbierające i rejestrujące dane odnośnie produkcji oraz zużycia energii elektrycznej jak i cieplnej. Są to urządzenia OZE takie jak: turbiny wiatrowe od 0,5 KW do 10 KW, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, maty grzewcze, oświetlenie hybrydowe i inne.
© Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy OffshoreWindPoland.pl