Studenckie pomysły na zagospodarowanie łopat wiatrowych

Politechnika Gdańska poinformowała o rozstrzygnięciu konkursu na projekt koncepcyjny obiektu wykonanego z łopaty turbiny wiatrowej. Konkurs został zrealizowany w ramach projektu, którego celem jest opracowanie systemu zarządzania wycofanymi z eksploatacji łopatami wiatrowymi, aby móc je ponownie wykorzystać w budownictwie i architekturze.

W projekcie „Gospodarka w obiegu zamkniętym dla łopat turbin wiatrowych” (program Ventus Hydrogeni Redividus), którego kierownikiem jest prof. Magdalena Rucka, uczestniczą naukowcy z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska i Architektury. Zespół badawczy opracuje system zarządzania wycofanymi z eksploatacji łopatami turbin wiatrowych w celu ich ponownego wykorzystania w budownictwie i architekturze. Więcej o projekcie

Zespół z Wydziału Architektury odpowiada za pierwszą część – A(rchitecture), w ramach której zorganizowano konkurs architektoniczny, a jego liderką jest dr inż. Monika Zielińska wraz z dr. inż. Karolem Grębowskim i dr. inż. arch. Michałem Kwaskiem. Do konkursu zgłoszono pięć projektów wiat rowerowych i dwa projekty dowolnych obiektów budowlanych. Wyniki zostały ogłoszone 28 kwietnia.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął projekt wiaty rowerowej autorstwa zespołu studentów w składzie: Marta Bochyńska, Monika Naskręt, Aleksandra Sułecka (projekt z opisem).

fot. Politechnika Gdańska

Drugie miejsce zajął projekt autorstwa Igora Dżusa (projekt z opisem)

Drugie miejsce – projekt wiaty rowerowej, autor: Igor Dżus
Drugie miejsce – projekt wiaty rowerowej, autor: Igor Dżus

Źródło: Politechnika Gdańska

Zostaw komentarz

Strona główna » Studenckie pomysły na zagospodarowanie łopat wiatrowych