Grzegorz Łaguna rzecznikiem prasowym Polenergii

Grzegorz Łaguna, do niedawna rzecznik prasowy Kulczyk Foundation, objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji i rzecznika prasowego Grupy Polenergia. Będzie w niej nadzorował obszar komunikacji i podlegał bezpośrednio prezesowi zarządu.

Polenergia to największa w Polsce prywatna grupa energetyczna. Składa się z pionowo zintegrowanych spółek działających w obszarze wytwarzania energii z odnawialnych i gazowych źródeł oraz dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ostatnim czasie Grupa uruchomiła na Mazowszu największą farmę wiatrową w swojej historii i jednocześnie jedną z największych tego typu inwestycji w Polsce. Strategicznym projektem Polenergii, we współpracy z norweskim Equinorem, jest budowa trzech farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy 3000 MW.

-W najbliższych latach Polenergię czekają duże wyzwania. Grupa ma ogromną szansę stać się znaczącym graczem w Europie Środkowo-Wschodniej, już dziś dostarczając swoim klientom całkowicie zieloną energię. Świadomość, że będę mógł wesprzeć spółkę w osiągnięciu tak ambitnego celu to dla mnie źródło ogromnej satysfakcji zawodowej – mówi Łaguna.

Grzegorz Łaguna to wieloletni dziennikarz, publicysta i prezenter telewizyjny. Na antenie Telewizji Polsat relacjonował na żywo najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne w Polsce. Wcześniej dziennikarz m.in. Wirtualnej Polski i Superstacji, w której prowadził swój autorski program oraz liczne pasma informacyjne i publicystyczne. W przeszłości również w „Życiu Warszawy”, TVP Olsztyn czy TVN Warszawa. Gospodarz wieczorów wyborczych, autor wielu wywiadów prasowych i telewizyjnych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej, ze specjalizacją telewizyjną.

Źródło: Polenergia

Zostaw komentarz

Strona główna » Grzegorz Łaguna rzecznikiem prasowym Polenergii