W przyszłym tygodniu 15 czerwca odbędzie się Dzień Dostawcy organizowany przez inwestorów projektów MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III. Equinor, Polenergia i Hitachi Energy zapraszają potencjalnych partnerów do swojego łańcucha dostawców dla projektów morskich farm wiatrowych. Jak najlepiej przygotować się do takiego wydarzenia? Oto kilka wskazówek od Huberta Krukowskiego, wiceprezesa zarządu Hitachi Energy w Polsce.
Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, Dzień Dostawcy adresowany jest do przedsiębiorców, którzy chcieliby dostarczać podzespoły lub świadczyć usługi dla projektów morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III w zakresie infrastruktury elektroenergetycznej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie rejestracja.
Dlaczego Łódź? W tym mieście znajdują się zakłady produkcyjne firmy Hitachi Energy, która odpowiadać będzie za zaprojektowanie morskiej i lądowej infrastruktury elektroenergetycznej obu farm wiatrowych, wykonanie analiz systemowych, a także dostarczenie urządzeń dla stacji morskich i wykonanie stacji lądowych w formule „pod klucz”. Inwestorzy poszukują dostawców usług, materiałów i produktów takich jak prace budowlane, elektryczno-montażowe i uruchomienia, kable MV i LV; szynoprzewód 36kV, transformatory pomocnicze, aparatura wysokiego napięcia, rozdzielnie MV, LV i szafki kablowe, rozdzielnie AC/DC, systemy gaszenia gazem i gaszenia transformatorów, monitoring (CCTV) wraz z kontrolą dostępu, agregaty kontenerowe dużej mocy, stacje kontenerowe MV/LV, konstrukcje stalowe pod aparaturę. O szczegółach można przeczytać TUTAJ.
Jak się przygotować do rozmowy? Kilka wskazówek dla firm
Dzień Dostawcy to szansa dla polskich podmiotów, aby zaangażować się w przełomowe projekty wiatrowe realizowane na Morzu Bałtyckim. Przedstawiciele potencjalnych dostawców powinni dobrze przygotować się do prezentacji własnego produktu. Jak to zrobić? Na jakie kluczowe informacje będą zwracali przedstawiciele Hitachi Energy w rozmowach z potencjalnymi dostawcami? Kilku wskazówek dla podmiotów planujących wzięcie udział w Dniu Dostawcy udzielił Hubert Krukowski, wiceprezes zarządu Hitachi Energy w Polsce.
-W oczekiwaniu na czerwcowe wydarzenie zachęcamy uczestniczące w nim firmy do podjęcia przygotowań, które pomogą najlepiej wykorzystać tę okazję. Warto m.in. poświęcić czas na opracowanie solidnych materiałów informacyjnych, które w zwięzły sposób zaprezentują profil firmy oraz zakres oferowanych przez nią rozwiązań i produktów – wskazuje Krukowski w rozmowie z OffshoreWindPoland.pl.
Dodaje, że równie istotne jest przeanalizowanie swoich przewag rynkowych i zgłębienie specyfikacji swojej oferty pod kątem wykorzystania pełnego potencjału współpracy z Hitachi Energy w Polsce i Europie.
-Dobrze zawczasu przemyśleć odpowiedzi na potencjalne pytania, np. o zasoby własne, obłożenie produkcji, certyfikaty i referencje, dotychczasowe realizacje (m.in. z zakresu OZE, a zwłaszcza morskiej energetyki wiatrowej). Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu możemy optymalnie wykorzystać Dzień Dostawcy jako platformę do nawiązywania nowych, korzystnych partnerstw. Z niecierpliwością czekamy więc na owocne spotkania i dialog z firmami – wyjaśnia Krukowski zapraszając do udziału w wydarzeniu.
Hitachi Energy ma pozytywne doświadczenia we współpracy z polskimi firmami
Hitachi Energy chwali sobie dotychczasową współpracę z polskimi podmiotami, dlatego zachęca polskich przedsiębiorców do udziału w Dniu Dostawcy.
-Jesteśmy w pełni otwarci na współpracę z polskimi firmami w ramach projektów dla MFW Bałtyk II i III. Lokalni partnerzy biznesowi dogłębnie rozumieją tutejszy rynek, panującą na nim kulturę biznesową i przepisy prawa, więc taka kooperacja niesie ze sobą wiele korzyści. Nie wynika ona jedynie z wymogów regulacyjnych, ale też z lat naszych pozytywnych doświadczeń w pracy z polskimi firmami. Można zauważyć, że są one coraz lepiej wykwalifikowane i elastyczne w działaniu, co umożliwia im skuteczne dostosowywanie się do wymagań projektowych – mówi Krukowski.
-Ich zaangażowanie i profesjonalizm znacząco przyczyniają się do sukcesu projektów, co jest doceniane również przez nasze zagraniczne jednostki biznesowe – dodaje.