Colliers szuka partnera do budowy magazynu energii w północnej Polsce

Colliers, międzynarodowa firma doradztwa inwestycyjnego, poszukuje partnera do realizacji jednego z największych projektów magazynu energii elektrycznej w Europie o mocy 400 MW, zlokalizowanego na północy Polski i będącego jednym z elementów modernizacji sieci dla powstających morskich elektrowni wiatrowych. Firma, która specjalizuje się w doradztwie dla najemców, właścicieli i inwestorów nieruchomości, będzie świadczyć usługi również na rynku OZE.

Colliers rozszerzył swoje usługi o renewable energy investment. W ich ramach inwestorzy będą mogli zdywersyfikować swój portfel poprzez rozbudowanie go o projekty z sektora OZE. Usługa obejmuje kompleksowe doradztwo transakcyjne, obsługę inwestycji w farmy fotowoltaiczne i wiatrowe oraz magazyny energii.

– Stworzenie usługi renewable energy investment było naturalnym rozwinięciem zakresu doradztwa inwestycyjnego w Colliers w odpowiedzi na potrzeby rynku. Oferując inwestorom opcję zakupu projektów w pełni przygotowanych pod budowę farm OZE, chcemy umożliwić im dywersyfikację portfela i inwestycję w źródła energii, które w wyniku licznych regulacji unijnych będą w przyszłości stanowić podstawę sektora energetycznego – tłumaczy Piotr Mirowski, senior partner w dziale doradztwa inwestycyjnego w Colliers.

– Potencjał dla rozwoju rynku OZE jest w Polsce ogromny, co dostrzegają sami inwestorzy. Już teraz obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony funduszy i prognozujemy dalszy jego wzrost w kolejnych latach – dodaje Piotr Mirowski.

Jak zaznacza Dariusz Chrzanowski, Dyrektor Działu Energy Advisory w Colliers, wejście w OZE już dziś daje inwestorom szansę na zbudowanie mocnej pozycji na rynku energetyczny w Polsce.

Tomasz Czerniak, senior associate w dziale doradztwa inwestycyjnego, poinformował o tym, że Colliers poszukuje obecnie partnera do realizacji jednego z największych projektów magazynu energii elektrycznej w Europie o mocy 400 MW, zlokalizowanego na północy kraju i będącego jednym z elementów modernizacji sieci dla powstających morskich elektrowni wiatrowych.

Źródło: Colliers

Zostaw komentarz

Strona główna » Colliers szuka partnera do budowy magazynu energii w północnej Polsce