Offshore Wind Talks – rusza seria webinarów

18 czerwca (wtorek) o godzinie 11:00 odbędzie się webinar z serii Offshore Wind Talks – BLUECEE, organizowany przez Fundację Instrat w ramach projektu BLUECEE – Strengthening Policy and Governance Capacity for Blue Energy in Central and Eastern Europe.

Webinar będzie koncentrował się na kwestiach związanych z edukacją i zasobami ludzkimi. Uczestnicy porozmawiają o działaniach edukacyjnych i promujących pracę w sektorze offshore wind, równości płci w branży wiatrowej, programach re/upskillingowych oraz o innych sposobach mierzenia się z wyzwaniem, jakim jest zapewnienie wykwalifikowanej kadry w nowopowstającym sektorze w regionie CEE.

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji przedstawiciela Pomorskiej Platformy Offshore. Następnie Magdalena Kryszewska, dyrektorka zarządzająca windhunter academy, opowie o programach przekwalifikowania dla rybaków, górników i żołnierzy. Trzecia prelegentka, Helena Rodrigues, specjalistka ds. polityki oceanicznej w europejskim biurze WWF, przedstawi kluczowe wnioski z ich raportu „Women in Wind” dot. równości płci w branży wiatrowej i jej znaczenia dla transformacji energetycznej.

Agenda

11:00 – 11:10: Wprowadzenie do tematu webinaru i projektu BlueCEE

11:10 – 11:30: Pomorska Platforma Offshore

11:30 – 11:50: windhunter academy, Magdalena Kryszewska

11:50 – 12:10: WWF EU, Helena Rodrigues

12:10 – 12:30: Sesja pytań i odpowiedzi

Spotkania pozwolą na wymianę doświadczeń pomiędzy światowymi, profesjonalnymi podmiotami rozwijającymi projekty offshore wind i przedstawicielami stosunkowo młodych rynków Europy Środkowo-Wschodniej oraz przybliżenie rozwijających się, międzynarodowych projektów. Networking pomiędzy uczestnikami procesu rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Europie jest ważny, ponieważ offshore jest wspólnym elementem transformacji energetycznej dla państw z dostępem do morza.

BLUECEE – uwolnienie potencjału offshore wind

Projekt BLUECEE ma na celu uwolnienie potencjału morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, Chorwacji, Bułgarii i Rumunii. Ustanowienie formatów do wymiany wiedzy pozwoli na wzmocnienie gotowości do zdecydowanych działań, dobrego zarządzania i umocnienie pozycji Europy jako lidera w tym sektorze. W tym celu BLUECEE tworzy rzecznictwo polityczne, repozytorium wiedzy i narzędzia informacyjne, takie jak platforma Black Sea Renewable Energy Coalition. Fundacja Instrat uczestniczy w projekcie wraz z partnerami z Chorwacji (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Architektury Morskiej, Uniwersytet w Zagrzebiu), Rumunii (Energy Policy Group) i Bułgarii (Center for the Study of Democracy).

Zostaw komentarz

Strona główna » Offshore Wind Talks – rusza seria webinarów