TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Expom zwiększa moce przerobowe

Expom, polski specjalista w zakresie konstrukcji stalowych działający od 1952 r., poinformował o zwiększeniu mocy przerobowych w technologii obróbki skrawaniem.

2. RDOŚ w Gdańsku zawiesza postępowanie dot. linii CWO-SLK/ZR

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku (RDOŚ w Gdańsku) poinformował o wydaniu decyzji zawieszającej postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy linii 400 kV Choczewo – nacięcie linii Słupsk – Żarnowiec (CWO-SLK/ZRC).

3. RDOŚ w Szczecinie wydał decyzję dot. hali montażowej Vestasa w Polsce

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie (RDOŚ w Szczecinie) poinformował o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dotyczącej hali montażowej Vestasa planowanej w Polsce. W decyzji wskazano o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla inwestycji, jednocześnie określając ścisłe warunki jej realizacji.

4. Jest decyzja środowiskowa dla linii 400 kV Choczewo – Żarnowiec

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku poinformował, że wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy linii 400 kV Choczewo – Żarnowiec (CWO-ZRC)”. Jest to jeden z kluczowym elementów rozwijanego w Polsce systemu przesyłowego na Pomorzu w związku z rozwojem m.in. morskiej energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim. Prace budowlane rozpoczną się w 2024 r., a linia zostanie oddana do użytku w 2025 r.

5. Inwestor MFW Baltic Power ma zgodę na budowę przyłącza na odcinku morskim

Wojewoda Pomorski poinformował o wydaniu decyzji dotyczącej pozwolenia na budowę przyłącza elektroenergetycznego morskiej farmy wiatrowej Baltic Power na odcinku morskim.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły