TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości minionego tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Wind of change – wiatr zmian w energetyce wiatrowej w Polsce (RELACJA)

27 października 2023 r. podczas konferencji Green Energy Tricity odbyła się dyskusja na temat rozwoju energetyki wiatrowej na lądzie i na morzu. Polska może pochwalić się mocą zainstalowaną w farmach wiatrowych na poziomie ok. 10 GW, a już niebawem rozpocznie się budowa elektrowni wiatrowych na polskich wodach Morza Bałtyckiego. Polska branża przez wiele lat nabyła cennego doświadczenia, dziś stawiając na innowacje, optymalizację, ale także rynek PPA i technologie magazynowania energii.

2. Umowa na fundamenty dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III będzie później

Spółki projektowe MFW Bałtyk II sp. z o.o. oraz MFW Bałtyk III sp. z o.o podpisały aneksy do umów o wybór preferowanego dostawcy i rezerwację mocy produkcyjnych na potrzeby produkcji fundamentów typu monopal. Ostateczne umowy na dostawę komponentów mają zostać podpisane do 15 stycznia 2024 r. Zmiana terminu nie wpływa na harmonogramy realizacji projektów.

3. Orlen uzyskał ostateczne decyzje MI o przyznaniu pięciu nowych lokalizacji 

Grupa Orlen uzyskała ostateczną decyzję Ministra Infrastruktury o przyznaniu pięciu nowych lokalizacji pod budowę morskich farm wiatrowych. Otwiera to drogę do rozpoczęcia fazy przygotowawczej inwestycji.

4. Dołącz do Blue Baltic Community

Inkubator STARTER zaprasza do współtworzenia społeczności Blue Baltic Community, której celem jest połączenie świata morskiej energetyki wiatrowej ze światem nowoczesnych technologii. Weź udział w konferencji, która odbędzie się w piątek 6 października 2023 r. w siedzibie Inkubatora. Kontynuacją Konferencji Blue Baltic Community będą spotkania grup roboczych. „Nowoczesne rozwiązania w Offshore”. Patronem medialnym wydarzenia jest OffshoreWindPoland.pl.

5. Jest decyzja o pozwoleniu na budowę portu instalacyjnego w Świnoujściu

2 października 2023 r. została wydana decyzja Wojewody Zachodniopomorskiego w sprawie pozwolenia na budowę portu instalacyjnego do obsługi morskich farm wiatrowych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa zdolności przeładunkowej portu morskiego w Świnoujściu do obsługi potrzeb morskiej energetyki wiatrowej”. Publiczne obwieszczenie decyzji nastąpi 5.10.2023 r. Prace budowlane ruszą w październiku.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły