Dołącz do Blue Baltic Community

Inkubator STARTER zaprasza do współtworzenia społeczności Blue Baltic Community, której celem jest połączenie świata morskiej energetyki wiatrowej ze światem nowoczesnych technologii. Weź udział w konferencji, która odbędzie się w piątek 6 października 2023 r. w siedzibie Inkubatora. Kontynuacją Konferencji Blue Baltic Community będą spotkania grup roboczych. „Nowoczesne rozwiązania w Offshore”. Patronem medialnym wydarzenia jest OffshoreWindPoland.pl.

Blue Baltic Community jest inicjatywą, która stanowi przestrzeń do dyskusji, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji przedstawicieli branży morskiej energetyki wiatrowej (MEW) z przedstawicielami branży technologicznej i innowacyjnej.

Inkubator Starter chce zainicjować dialog, który pozwoli na rozpoznanie potencjału istniejących technologii lub wykreowanie nowych rozwiązań dla branży offshore wind.

Blue Baltic Community to także społeczność osób zainteresowanych branżą morskiej energetyki wiatrowej, ale i szeroko pojętej gospodarki Morza Bałtyckiego.

Zapraszamy do udziały w konferencji, która odbędzie się w piątek, 6 października w Inkubatorze STARTER. Podczas konferencji wystąpią przedstawiciele nauki, technologii i biznesu. Podczas wydarzenia pokażemy jak bardzo interdyscyplinarna jest branża energetyki na morzu i jakiego rodzaju rozwiązań technologicznych potrzebuje.

Szczegóły Konferencji:

  • Wprowadzenie do branży Offshore Wind – ‘Z czym to się je?’
  • Kontraktowanie w Offshore Wind
  • Kultura pracy i HSEQ w Offshore Wind (Health, Safety, Environment Quality)
  • Innowacyjność w branży MEW.

Projekt sfinansowany ze środków Miasta Gdańska

Spotkanie grup roboczych

Kontynuacją Konferencji Blue Baltic Community będą spotkania grup roboczych „Nowoczesne rozwiązania w Offshore”. Ich celem jest skonfrontowanie potrzeb technologicznych branży MEW z lokalnymi przedsiębiorcami, dostarczającymi innowacje technologiczne, które mogą znaleźć zastosowanie w morskiej energetyce wiatrowej. Inicjując dialog, chcemy wspólnie wypracować nowe kontakty i możliwości współpracy pomiędzy branżami.

W ramach projektu odbędzie się 5 spotkań grup roboczych. Tematyka spotkań:

  1. Serwis i eksploatacja – Jak zredukować koszty obsługi i serwisu przy zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych?
  2. Bezzałogowe/autonomiczne rozwiązania technologiczne dla branży morskiej energetyki wiatrowej (MEW).
  3. Digital Twin – Dlaczego Offshore go potrzebuje?
  4. Cyberbezpieczeństwo oraz ochrona infrastruktury krytycznej.
  5. ESG (Środowisko, Społeczna odpowiedzialność i Ład korporacyjny) w branży Offshore Wind.

Więcej informacji oraz REJESTRACJA www.bluebaltic.inkubatorstarter.pl

Do zobaczenia już 6 października na Konferencji Blue Baltic Community!

Zostaw komentarz

Strona główna » Dołącz do Blue Baltic Community