TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1.  PGE prowadzi rozmowy w sprawie potencjalnych partnerstw w programie offshore

W ramach aktualizacji strategii rozwoju PGE Polska Grupa Energetyczna zwiększyła potencjał programu offshore wind do ponad 7 GW. Inwestor nie wyklucza partnerstw w kolejnych projektach. „Prowadzimy dziś rozmowy z partnerami z całego świata” – o tym poinformowali przedstawiciele PGE podczas sesji Q&A dla inwestorów dotyczącej aktualizacji kluczowego dokumentu.

2. Norwegian Offshore Wind tworzy grupę roboczą dedykowaną Polsce i krajom bałtyckim

Branżowa organizacja Norwegian Offshore Wind (NOW) rozwija grupę roboczą dedykowaną rynkowi morskiej energetyki wiatrowej w Polsce oraz w krajach regionu bałtyckiego. Christian Vinstrup z Energy Consult Offshore Wind będzie kierował jednostką. Przedstawiciele NOW podczas wizyty w Polsce spotkali się m.in. z Polskim Towarzystwem Morskiej Energetyki Wiatrowej.

3. W Wejherowie powstanie Powiatowe Centrum Promocji Energetyki

W Wejherowie, w jednej ze szkół technicznych w Polsce, powstanie Powiatowe Centrum Promocji Energetyki. Organizowane tam będą wykłady i zajęcia poświęcone nowym technologiom oraz kierunkom rozwoju branży energetycznej. Centrum będzie też miejscem spotkań absolwentów szkoły z potencjalnymi pracodawcami oraz lokalnego biznesu z firmami produkującymi i dystrybuującymi energię odnawialną.

4. Kołodziejczyk: Jesteśmy gotowi wykorzystać w Polsce nasze doświadczenie w rozwoju floating

Następca norweskiego tronu – Książę Koronny Haakon – oficjalnie otworzył należącą do inwestora Equinor największą na świecie pływającą farmę wiatrową – Hywind Tampen. Czy podobna technologia ma szansę zaistnieć w Polsce? Michał J. Kołodziejczyk, prezes Equinor w Polsce, przekonuje w komentarzu dla OffshoreWindPoland.pl, że jeśli w Polsce zostaną wyznaczone obszary przeznaczone pod rozwój morskich farm wiatrowych obejmujące głębsze wody Morza Bałtyckiego, to norweski inwestor jest gotowy wykorzystać doświadczenie w rozwoju technologii floating. Inwestor uczestniczy obecnie w Polsce w rozwoju trzech projektów – MFW Bałtyk I, MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III. Kołodziejczyk wskazuje, że Equinor jest otwarty na rozmowy z polskimi partnerami dotyczące zwiększenia zaangażowana w II fazie rozwoju rynku offshore wind.

5. ASE Offshore wchodzi na rynek

Na rynku w Polsce powstała nowa spółka ASE Offshore, która będzie integrować usługi Grupy Technologicznej ASE oraz Grupy Doradczej SMDI. O tym poinformował jej nowy szef – Maciej Stryjecki, który zachęca do współpracy podmioty działające na rynku morskiej energetyki wiatrowej.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły