Weź udział w targach branżowych Sea Japan

Pomorski Broker Eksportowy zwraca się do firm z prośbą o wstępne deklaracje udziału w targach Sea Japan w dniach 10-12 kwietnia 2024 r. w Tokio. Pozyskane informacje pomogą agencji w podjęciu decyzji o organizacji wyjazdu na to wydarzenie. Podczas targów powstanie stoisko regionalne, gdzie pomorskie firmy będą mogły zaprezentować swoją ofertę. W trakcie wydarzenia odbędzie się specjalna wystawa technologii offshore wind i portowej „Offshore & Port Tech 2024”. Zachęcamy polskie podmioty do udziału w wydarzeniu.

Sea Japan tworzy nowe możliwości biznesowe dla profesjonalistów z branży morskiej. Targi każdego roku mają swą główną tematykę. Przyszłoroczna edycja skoncentrowana będzie na zagadnieniu czystej energii i rozwiązaniach, które pozwolą na neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla eksploatację statków. Targom towarzyszyć będzie wystawa technologii offshore i portowej „Offshore & Port Tech 2024”

Wyjazd będzie dofinansowany w 85% z funduszy Unii Europejskiej. W razie zainteresowania uczestnictwem w targach Sea Japan, prosimy o przesłanie do 18 września 2023 r. informacji drogą mailową na adres: anna.jafra@arp.gda.pl.

Szansa dla polskich firm z sektora offshore wind

Udział w wydarzeniu sprzyja nawiązaniu kontaktom z branżą offshore wind w Japonii oraz potencjalnym kontraktom. Japońskie firmy posiadają morskie aktywa wiatrowe od Tajwanu po Belgię i Wielką Brytanię, ale nie zbudowały jeszcze u siebie dużych farm wiatrowych. Jak podaje Global Wind Energy Council, na koniec 2022 r. zainstalowano 136 MW w morskich turbinach wiatrowych, co stanowi ułamek w porównaniu z prawie 14 GW w Wielkiej Brytanii i 31 GW w Chinach.

Japonia zamierza osiągnąć 10 GW do 2030 r. i do 45 GW do 2040 r. w offshore wind, ponieważ do końca tej dekady OZE będą zapewniać od 36 do 38% miksu energetycznego. Obecnie ten wskaźnik wynosi 20%.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rynku morskiej energetyki wiatrowej w Japonii, polecamy opracowanie Norton Rose Fulbright -> KLIK

Źródło: Pomorski Broker Eksportowy/Reuters/własne

Zostaw komentarz

Strona główna » Weź udział w targach branżowych Sea Japan