ASE Offshore wchodzi na rynek

Na rynku w Polsce powstała nowa spółka ASE Offshore, która będzie integrować usługi Grupy Technologicznej ASE oraz Grupy Doradczej SMDI. O tym poinformował jej nowy szef – Maciej Stryjecki, który zachęca do współpracy podmioty działające na rynku morskiej energetyki wiatrowej.

Nowy podmiot wraz ze spółkami BIPRORAF Sp. z o.o. i Elmech-ASE S.A będzie wprowadzać także na rynek technologie wodorowe oraz technologie magazynowania energii związane z morską energetyką wiatrową. BIPRORAF wchodzący od 2011 r. w skład Grupy Technologicznej ASE wykonuje kompleksowo wielobranżowe projekty i różnego rodzaju opracowania dla przemysłu chemicznego, rafineryjnego, petrochemicznego, gazownictwa, energetyki i innych branż. Biuro BIPRORAF jest przygotowane do kompleksowej realizacji obiektów w formule GRI. Z kolei Elmech-ASE to spółka powstała na rynku polskim w 1987 r. Od początku swojej działalności zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki oraz energoelektroniki dla rynku morskiego, a następnie dla przemysłu, energetyki i wojska.

-Miło mi poinformować, że od dziś mam zaszczyt zarządzać nową spółką – ASE Offshore. Naszą misją jest integracja usług dla sektora morskich farm wiatrowych świadczonych przez spółki z ASE – Grupa Technologiczna i Grupę Doradczą SMDI, w tym najbardziej doświadczone i znane na polskim rynku offshore, takie jak PROJMORS – Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o., EKO-KONSULT Sp. z o.o., Squadron, czy SMDI – mówi Stryjecki.

Pomiot będzie oferować i zarządzać ponad 80 usługami.

-Potencjał polskich firm i ekspertów sektora offshore jest już naprawdę duży, ale bardzo rozproszony. Stworzymy platformę, która zintegruje ten potencjał, tak abyśmy razem mogli skutecznie konkurować z największymi i wspólnie wspierać rozwój wszystkich polskich morskich farm wiatrowych. Znamy Was wszystkich i już dziś zapraszamy do współpracy – powiedział.

Grupa Technologiczna ASE zrzesza 11 spółek o różnych profilach inżynierskich. W 2015 r. do Grupy Technologicznej ASE dołączyło specjalistyczne biuro projektowe PROJMORS o uznanej w świecie marce w zakresie projektowania infrastruktury morskiej. Posiadana wiedza i doświadczenie wynikające z realizacji setek obiektów, często o kluczowym znaczeniu dla poszczególnych regionów i krajów stanowią wielki potencjał pozwalający realizować wielkie projekty infrastrukturalne.

Od 2018 r. w ramach grupy działa firma EKO-KONSULT. Ponad 25 lat doświadczeń związanych z realizacją konsultingu w zakresie ochrony środowiska obejmującego: obsługę i przygotowanie procesów inwestycyjnych, dokumentacje do procedur ocen oddziaływania na środowisko.

Zostaw komentarz

Strona główna » ASE Offshore wchodzi na rynek