TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Windar bez DUŚ dla fabryki elementów wiatrowych w Świnoujściu

Prezydent Miasta Świnoujście poinformował, że decyzją z dnia 30 czerwca odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DUŚ) dla planowanej fabryki komponentów wiatrowych w Polsce.

2. Baltic Power finalizuje umowę z Cadeler

Duński Cadeler podpisał umowę z inwestorem Baltic Power (joint venture ORLEN i Northland Power) na instalację 76 morskich turbin wiatrowych Vestas 15MW na polskim Morzu Bałtyckim. Wartość kontraktu to 68-85 mln euro, który jest ostatecznym potwierdzeniem umowy rezerwacyjnej z lipca 2022 r.

3. Poznaj moc bałtyckiego wiatru w Ustce, Łebie i Sasinie

Po raz trzeci PGE Polska Grupa Energetyczna realizuje nadmorski projekt pn. „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”. Od 7 lipca do 15 sierpnia br. na plażach w Ustce, Łebie i Sasinie mieszkańcy oraz turyści będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref edukacyjnych, w których poznają ciekawostki o odnawialnych źródłach energii i morskich farmach wiatrowych. Poprzednie dwie edycje projektu zgromadziły około 30 tysięcy odwiedzających.

4. Okiem prawnika: budowa i obsługa MEW w kontekście planistycznym miast portowych

W czerwcu br. Burmistrz miasta Darłowo poinformował o możliwości składania wniosków do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miasto Darłowo dla terenów portowych. Od tego zaczynają się wszystkie duże inwestycje. Czy również w Darłowie możemy liczyć na port instalacyjny lub serwisowy? Zastanawia się mecenas Oliwia Radlak, radca prawny z Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Sp.p.

5. RDOŚ wyda w sierpniu DUŚ dla fabryki Vestasa w Szczecinie

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie poinformował, że zgromadził już materiał dowodowy niezbędny do wydania wnioskowanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla hali montażowej elementów turbin wiatrowych w Szczecinie, którą będzie rozwijał duński Vestas. Teraz strony postępowania mogą się zapoznać z dokumentacją. Decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych powinna być wydana do 4 sierpnia br.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły