RDOŚ wyda w sierpniu DUŚ dla fabryki Vestasa w Szczecinie

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie poinformował, że zgromadził już materiał dowodowy niezbędny do wydania wnioskowanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla hali montażowej elementów turbin wiatrowych w Szczecinie, którą będzie rozwijał duński Vestas. Teraz strony postępowania mogą się zapoznać z dokumentacją. Decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych powinna być wydana do 4 sierpnia br.

W najnowszym obwieszczeniu z dnia 04 lipca 2023 r. RDOŚ w Szczecinie informuje, że zgromadził materiał dowodowy niezbędny do wydania wnioskowanej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Budowa Hali Montażowej Elementów Turbin Wiatrowych w Szczecinie wraz z niezbędną infrastrukturą, zlokalizowaną przy ulicy Stołczyńskiej, na działkach ewidencyjnych nr 1/29, 3, 2/2, 4/10, 4/11, 8/4, 8/20, 8/22, 8/26, 8/36, 8/39, 8/38, 8/29 i 24 obręb Nad Odrą 5 i Nad Odrą 52, gmina m. Szczecin, powiat Szczecin, województwo zachodniopomorskie„.

RDOŚ zebrał opinie i stanowiska organów współdziałających, tj. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie, Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, Dyrektora Zarządu Zlewni w Szczecinie PGW Wody Polskie oraz Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie.

Przed wydaniem wspomnianej decyzji, strony postępowania, w terminie 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia mogą zapoznać się z treścią materiału dowodowego, jak również wnieść uwagi lub zastrzeżenia w przedmiotowej sprawie.

Przewidywany termin wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia do 4 sierpnia 2023 r.

Wniosek o wydanie DUŚ złożyli przedstawiciele spółki – jak czytamy w obwieszczeniach – Vestas Manufaktoring Poland. Nazwa wydaje się być omyłką pisarką, gdyż w KRS figuruje spółka Vestas Manufacturing Poland.

W ubiegłym roku Vestas ujawnił plany utworzenia nowej fabryki montażowej w Szczecinie, w regionie Morza Bałtyckiego. W zakładzie będą montowane gondole i piasty dla flagowej morskiej turbiny wiatrowej Vestas, V236-15.0MW. Zakłada ma rozpocząć działalność w drugiej połowie 2024 r i stworzy od 600-700 bezpośrednich miejsc pracy i kolejne kilka tysięcy pośrednio.

Był to kolejny krok po przyznaniu Vestasowi statusu preferowanego dostawcy dla MFW Baltic Power o mocy 1,2 GW. Vestas dostarczy, zainstaluje i uruchomi 76 turbin wiatrowych V236-15.0MW, a także będzie wspierał od fundamentów proces tworzenia i projektowania inwestycji. Kancelaria B2RLaw doradzała również w aspektach związanych z tym projektem.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy OffshoreWindPoland.pl

Zostaw komentarz

Strona główna » RDOŚ wyda w sierpniu DUŚ dla fabryki Vestasa w Szczecinie