Baltic Windustry 2023. Konferencja branżowa na PG

W najbliższy wtorek 12 września na Politechnice Gdańskiej odbędzie się konferencja Baltic Windustry 2023. Wydarzenie skierowane jest do naukowców, inwestorów i przedstawicieli firm z branży morskiej energetyki wiatrowej. Wśród prelegentów znajdują się przedstawiciele m.in. zagranicznych uczelni, organizacji promujących rozwój energetyki wiatrowej, przedsiębiorstw z branży offshore wind, a także Komisji Europejskiej. Wydarzenie jest organizowane po patronatem medialnym OffshoreWindPoland.pl.

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023: industrial research in offshore wind energy” organizowana jest przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej.

W wydarzeniu udział wezmą naukowcy, eksperci i praktycy z branży offshore wind. W roli keynote speaker wystąpi  Nevena Stevanovic z Siemens Gamesa Renewable Energy. Ponadto wśród prelegentów znajdują się m.in. Piotr Czopek, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, prof. Niels-Erik Clausen z katedry systemów energetyki wiatrowej Technical University of Denmark, Christof Devriendt z departamentu inżynierii mechanicznej Vrije Universiteit Brussel, Anca-Iulia Cîmpeanu, przedstawicielka Dyrekcji Generalnej ds. Energii Komisji Europejskiej, Maciej Kiełmiński, ekspert Departamentu Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Edukacji i Nauki, prof. Barbara Stepnowska z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, dyrektorka gdańskiego oddziału American Chamber of Commerce oraz czy prof. Marcin Łuczak, dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG.

Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.  

Prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych w obszarze offshore. W programie znalazły się panele dyskusyjne dotyczące trzech kluczowych tematów: polityka i finansowanie, przemysł i edukacja oraz badania i cyfryzacja. W pierwszym z nich prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych w obszarze offshore. Sesja poświęcona przemysłowi i edukacji skoncentruje się na sposobach rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanej kadry oraz dostosowaniu profili kształcenia do realnych potrzeb przemysłu. Z kolei ostatni z paneli – badania i cyfryzacja – pokarz korzyści z zastosowania technologii cyfrowych na różnych etapach życia turbiny wiatrowej. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawiciele polskich i zagranicznych producentów tych komponentów oraz operatorów farm wiatrowych.

Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim. Odbędzie się we wtorek 12 września w godzinach od 10:00 do 15:30 w sali konferencyjnej budynku Hydromechaniki (nr 11). Obowiązują zapisy. Konferencja Baltic Windustry 2023 objęta została patronatem honorowym rektora PG prof. Krzysztofa Wildego oraz marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.

Źródło: Politechnika Gdańska

Zostaw komentarz

Strona główna » Baltic Windustry 2023. Konferencja branżowa na PG