TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Polenergia i Equinor zapraszają do dialogu potencjalnych dostawców

Spółki MFW Bałtyk II sp. z o.o. oraz MFW Bałtyk III sp. z o.o. zamierzają przeprowadzić dialog z potencjalnymi dostawcami materiałów i usług na potrzeby rozwijanych przez siebie projektów morskich farm wiatrowych. Zamówienia mają być udzielone w czwartym kwartale 2023 r.

2. Zakończyła się pierwsza edycja studiów podyplomowych dot. zrównoważonego rozwoju MEW

W budynku Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji studiów podyplomowych „Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: Morska energetyka wiatrowa”.

3. Stryjecki: 10 lat rozwoju offshore wind – sukcesy, luki i wyzwania

Maciej Stryjecki, ekspert rynku morskiej energetyki wiatrowej, przedstawił podczas specjalnego posiedzenia senackich Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu, stan rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Nasz kraj odniósł wiele sukcesów w ciągu 10 lat i poczynił znaczące kroki, ale dalej istnieje wiele poważnych luk. Pojawiają się kolejne wyzwania dla branży, np. rosnące koszty projektów czy destabilizacja łańcuchów dostaw.

4. Stocznia Szczecińska Wulkan – nowy partner Politechniki Morskiej

Politechnika Morska w Szczecinie oraz Stocznia Szczecińska „Wulkan” podpisały list intencyjny w duchu dążenia do realizacji wspólnych inicjatyw. Dokument przewiduje m.in. organizacje w stoczni staży, szkoleń i praktyk dla studentów uczelni.

5. Anna Wiosna: offshore wind potrzebuje nowych instrumentów finansowych

Anna Wiosna, niezależny ekspert ds. offshore wind oraz inwestycji finansowych, przedstawiła podczas posiedzenia senackich Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu, uwarunkowania finansowe rozwoju morskich farm wiatrowych.

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły