TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. Siemens Gamesa otwiera biuro w Gdańsku

Siemens Gamesa, jeden z czołowych dostawców turbin wiatrowych na świecie, otworzył biuro w Gdańsku. Jak poinformował Paweł Przybylski, dyrektor zarządzający i dyrektor sprzedaży offshore w Siemens Gamesa, zespół biura będzie koncentrował się na realizacji morskich projektów wiatrowych w różnych krajach. Decyzja o otwarciu biura w Gdańsku spółka podjęła we wrześniu 2022 r.

2. Paulina Henning-Kloska nowym ministrem klimatu i środowiska

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 13 grudnia 2023 r. przyjął ślubowanie od nowej minister klimatu i środowiska Pauliny Henning-Kloski.

3. Święcka: Musieliśmy podjąć szybkie działania, które poprawiły ekonomikę projektów offshore wind

-Wyzwaniem zawodowym była wojna na Ukrainie i to, jak wpłynęła na cały łańcuch dostaw materiałów i usług dla morskiej energetyki wiatrowej. Ze względu na te przerwane łańcuchy dostaw, bardzo spadła rentowność projektów morskich farm wiatrowych w Polsce. Musieliśmy bardzo szybko podjąć działania, które by poprawiły ekonomikę tych projektów, żeby same projekty inwestycyjne nie zatrzymały się, nie spowolniły. To było na pewno wyzwanie, które pokonujemy cały czas. Jestem bardzo dumna z naszych projektów i tego, że nasze zmiany legislacyjne przyczyniły się do tego, że nie wstrzymano ich realizacji – mówi Agata Święcka, Naczelniczka Wydziału Morskiej Energetyki Wiatrowej w Departamencie Odnawialnych Źródeł Energii Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

4. Arkadiusz Marchewka sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury

Nowym wiceministrem infrastruktury został poseł Arkadiusz Marchewka. Będzie odpowiadać za gospodarkę morską, gospodarkę wodną i żeglugę śródlądową.

5. Baltic Power z pozwoleniem na budowę bazy serwisowej w Łebie

12 grudnia 2023 r. Wojewoda Pomorski wydał na wniosek spółki Baltic Power decyzję o pozwoleniu na budowę bazy serwisowej (O&M) w Łebie.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły