TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. MFW Baltic Power z finalną decyzją inwestycyjną

Grupa Orlen podjęła finalną decyzję inwestycyjną dotyczącą budowy pierwszej polskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Inwestycja, która w 2026 r. włączy do polskiego systemu moc blisko 1,2 GW, będzie realizowana wspólnie z kanadyjskim Northland Power. Decyzja inwestycyjna oznacza, że koncern posiada komplet pozwoleń na budowę i zabezpieczył wszystkie komponenty farm oraz finansowanie projektu.

2. Okiem prawnika: koncesja, czyli ustalenie lokalizacji farm wiatrowych Orlenu

Kilka dni temu pojawiła się informacja o uzyskaniu przez Grupę Orlen pięciu nowych, ostatecznych koncesji na budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Czy naprawdę są to „koncesje” i co taka decyzja oznacza? Wyjaśnia Karol Sienkiewicz, radca prawny z Kancelarii Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni Sp.p., w komentarzu w ramach cyklu „Okiem Prawnika„.

3. Blue Baltic Community – firmy z Pomorza szukają szans w offshore wind (RELACJA)

6 października 2023 r. w Gdańsku odbyła się konferencja społeczności Blue Baltic Community, która ma zapoczątkować serię spotkań grup roboczych celem zainicjowania dialogu, który pozwoli na rozpoznanie potencjału istniejących technologii w Polsce. W październiku odbędą się pierwsze spotkania grup roboczych. Sektory takie jak IT, Cybersecurity, usługi dronowe mogą włączyć się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter chce szukać realnych możliwości w tym zakresie. Portal OffshoreWindPoland.pl jest partnerem medialnym inicjatywy.

4. Fabryka offshore w Gdańsku: Baltic Towers ze wsparciem Polskiej Strefy Inwestycji

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu dla spółki Baltic Towers. Polska Strefa Inwestycji wesprze budowę hali produkcyjno-magazynowej do produkcji morskich wież wiatrowych. Wartość nowej inwestycji szacowana jest na około 200 mln euro.

5. GP Baltic z kontraktem na produkcję dwóch stacji OSS dla MFW Baltic Power

4 października 2023 r. Baltic Operator, spółka zależna Grupy Przemysłowej Baltic, w skład której wchodzi również Stocznia Gdańsk, podpisała umowę na produkcję dwóch morskich stacji elektroenergetycznych (OSS) dla elektrowni wiatrowej Baltic Power.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły