GP Baltic z kontraktem na produkcję dwóch stacji OSS dla MFW Baltic Power

4 października 2023 r. Baltic Operator, spółka zależna Grupy Przemysłowej Baltic, w skład której wchodzi również Stocznia Gdańsk, podpisała umowę na produkcję dwóch morskich stacji elektroenergetycznych (OSS) dla elektrowni wiatrowej Baltic Power.

W ramach podpisanej umowy Baltic Operator wyprodukuje dwie podstacje o łącznej wadze 2 600 ton. Produkcja morskich stacji transformatorowych dla pierwszej polskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu i będzie prowadzona równolegle w zakładach produkcyjnych Grupy Przemysłowej Baltic w Gdańsku i Gdyni.

-Cieszymy się, że nasze kompetencje i wieloletnie doświadczenie w produkcji konstrukcji dla morskiej energetyki wiatrowej, w szczególności stacji elektroenergetycznych, zostaną wykorzystane przy budowie morskich farm wiatrowych również na rynku krajowym. Do tej pory zrealizowaliśmy wiele kontraktów dla europejskich i amerykańskich farm wiatrowych. Nasza firma systematycznie rozwija swoje kompetencje w zakresie budowy topside’ów OSS. Podpisanie tego kontraktu jest dowodem zaufania do naszych możliwości i umiejętności produkcyjnych jako Grupy. Podpisany kontrakt jest nie tylko ważnym krokiem w realizacji strategii naszej Grupy, ale także stanowi solidną podstawę do dalszych wspólnych przedsięwzięć z naszymi partnerami biznesowymi – informuje prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic, Henryk Ogryczak.

Produkcja podstacji tematycznych rozpoczyna się płynnie po dostarczeniu dwóch podstacji dla amerykańskiego projektu offshore wind u wybrzeży New Jersey.

Grupa Przemysłowa Baltic jest największym i najbardziej doświadczonym producentem wież wiatrowych i morskich stacji elektroenergetycznych w Polsce. Dotychczas dostarczyła stacje dla projektów MFW Rødsand, MFW Borkum, MFW Rffgrund I, MFW Vineyard Wind 1, MFW Hornsea One, MFW Walney oraz MFW Kaskasi II.

Zostaw komentarz

Strona główna » GP Baltic z kontraktem na produkcję dwóch stacji OSS dla MFW Baltic Power