TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły

Oto lista najpopularniejszych wiadomości minionego tygodnia na temat morskiej energetyki wiatrowej, które pojawiły się na łamach OffshoreWindPoland.pl. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem.

1. ST3 Offshore w rękach Duńczyków

15 września 2023 r. została zawarta ostateczna umowa ze spółką celową duńskiego Vestasa, dotycząca sprzedaży przedsiębiorstwa ST3 Offshore. Kwota transakcji to dokładnie 170.500.002 zł. Tym samym szczecińska fabryka trafiła do rąk globalnego producenta komponentów wiatrowych.

2. Dialog w sprawie produkcji elementów przejściowych dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III

Inwestorzy morskich farm wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III poinformowali o zamiarze przeprowadzenia dialogu dotyczącego produkcji elementów przejściowych TP (ang. transition piece). Postępowanie dotyczy dostawy łącznie do 100 elementów wraz z akcesoriami i wyposażeniem.

3. Stocznia Szczecińska Wulkan zapewni komponenty dla MFW Thor

Stocznia Szczecińska „Wulkan” poinformowała o swoim zaangażowaniu w budowę morskiej farmy wiatrowej Thor o mocy 1 GW. Projekt jest rozwijany przez niemieckiego inwestora RWE.

4. Rusza postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki Energomontaż-Północ Gdynia

Rada Nadzorcza Energomontaż-Północ Gdynia ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Wiceprezesa Zarządu spółki „Energomontaż-Północ Gdynia” S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Gdyni.

5. Baltic Power podpisuje umowy kredytowe na finansowanie projektu budowy MFW

Spółka projektowa Baltic Power, należąca do polskiego Orlenu oraz kanadyjskiego Northland Power, podpisała 19 września br. umowy kredytowe na finansowanie projektu budowy morskiej farmy wiatrowej, której moc sięgnie 1200 MW. Umowy zostały podpisane z konsorcjum, w skład którego wchodzi 25 polskich i zagranicznych instytucji finansowych.

Zostaw komentarz

Strona główna » TOP 5 minionego tygodnia. Zobacz najchętniej czytane artykuły