Monitoring morświnów i nadzór przyrodniczy. Baltic Power przeprowadzi proces zakupowy

Spółka Baltic Power, należąca do polskiego koncernu Orlen oraz kanadyjskiego inwestora Northland Power, zamierza przeprowadzić proces zakupowy dotyczący obszaru monitoringu morświnów oraz rozprzestrzeniania zawiesiny podczas prac ingerujących w dno morskie, ale też nadzoru przyrodniczego nad wykonaniem zapisów DŚU w zakresie emisji hałasu podwodnego. Chętne podmioty mogą zgłaszać się do wtorku 5 września 2023 r.

Jak informuje inwestor, zamierza przeprowadzić proces zakupowy dla poszczególnych zakresów:

  • monitoring morświnów (12.2023-06.2026)
  • monitoring rozprzestrzeniania zawiesiny podczas prac ingerujących w dno morskie (01.2025-11.2025)
  • nadzór przyrodniczy nad wykonaniem zapisów Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach MFW Baltic Power w zakresie emisji hałasu podwodnego (01.2025-11.2025).

Obszar badań to planowana MFW Baltic Power stanowiąca strefę objętą pozwoleniem na wznoszenie i wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń wydanym w dniu 9 maja 2012 r. nr MFW/6/12 ze zm., usytuowany w Polskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej na powierzchni 131,08 km2. Zainteresowane udziałem w postępowaniu zakupowym podmioty mogą zgłaszać się do Moniki Jędraszczyk (e-mail: monika.jedraszczyk@balticpower.pl) nie później niż do wtorku 5 września do godz. 16:00 w celu podpisania umowy o zachowaniu poufności (NDA) i uzyskania szczegółów dotyczących planowanego postępowania. Komunikacja i korespondencja w ramach realizowanego projektu prowadzona jest w języku angielskim.

Szczegóły dotyczące projektu

MFW Baltic Power zlokalizowana ok. 23 km na północ od linii brzegowej, na wysokości Choczewa i Łeby to obecnie najbardziej zaawansowana inwestycja realizowana na obszarze Polskiej Wyłącznej Strefy Ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Inwestor koncesję na budowę elektrowni o mocy do 1,2 GW, jednak jej docelowa moc wynikająca z wybranej technologii turbin wyniesie 1140 MW.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie budowy farmy planowane jest na rok 2024, a jej oddanie do użytku w roku 2026. Na obszarze farmy Baltic Power liczącym ok. 130 km2 stanie 76 turbin wiatrowy, każda o mocy wytwórczej 15 MW.

Źródło: Baltic Power

Zostaw komentarz

Strona główna » Monitoring morświnów i nadzór przyrodniczy. Baltic Power przeprowadzi proces zakupowy