Władysławowo dołącza do kampanii Save Our Sea

31 sierpnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Morza Bałtyckiego, rozpoczynający jednocześnie europejską kampanię edukacyjną, do której przystąpiła Gmina Władysławowo. Na wielu nadbałtyckich plażach odbędą się akcje sprzątania. Tak będzie również w Polsce.

„Save Our Sea” to wspólna inicjatywa miasta Tallin – Zielonej Stolicy Europy 2023, Helsinek i organizacji Let’s Do It World. W kampanii udział bierze 9 krajów: Finlandia, Holandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Szwecja, Dania, Niemcy oraz Polska. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy środowiskowe Morza Bałtyckiego i zachęcanie mieszkańców krajów bałtyckich do troski o czystość plaż i wód Bałtyku.

Kampania trwa do 16 września – wtedy właśnie, w Dzień Sprzątania Świata – na wielu nadbałtyckich plażach odbędą się akcje sprzątania. Tak będzie również we Władysławowie.

Morze Bałtyckie jest niezwykle mocno obciążone działalnością człowieka. Unikalne ekosystemy są zagrożone wyginięciem za sprawą zmian klimatu, przełowieniem siedlisk i podwyższonymi poziomami zanieczyszczeń. Na każde 100 metrów bałtyckiej plaży przypada od 50 do 300 śmieci.

-Ważne jest, abyśmy podnosili świadomość na temat tego, jak nasza działalność i życie wpływają na stan czystości wód. Bałtyk należy przede wszystkim do roślin i zwierząt, które go zamieszkują – przekonuje Urząd Miasta Władysławowo.

UM będzie niebawem publikować szczegóły dotyczące wydarzenia.

Zostaw komentarz

Strona główna » Władysławowo dołącza do kampanii Save Our Sea