Maersk Offshore Wind będzie świadczyć usługi instalacyjne na rynku morskiej energetyki wiatrowej

Nowa spółka Maersk Offshore Wind będzie świadczyć usługi instalacyjne na rynku morskiej energetyki wiatrowej w oparciu o nową koncepcję morskiego statku do instalacji wiatrowych (Maersk WIV). Szacuje się, że projekt i koncepcja znacznie skrócą czas instalacji morskich turbin wiatrowych w porównaniu z konwencjonalnymi metodami, obniżając tym samym całkowity koszt instalacji dla deweloperów. Pierwszy statek zostanie dostarczony w 2025 r.

Maersk Offshore Wind chce skrócić czas instalacji farm wiatrowych o około 30%. Martin Larsen, dyrektor finansowy A.P. Moller Holding i szef Maersk Offshore Wind wskazuje, że branża potrzebuje nowych rozwiązań, aby osiągnąć ambitne cele w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Europie i USA.

-Koncepcja Maersk Offshore Wind może skrócić czas instalacji morskich turbin wiatrowych o prawie jedną trzecią, szybciej dostarczając energię do sieci i obniżając całkowite koszty instalacji, zwiększając konkurencyjność naszych klientów w przetargach na nowe projekty. Tworzymy Maersk Offshore Wind jako niezależny podmiot, aby wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie w branży morskiej i przyspieszyć rozwój branży morskiej energetyki wiatrowej- powiedział Larsen.

Michael Reimer Mortensen został mianowany dyrektorem generalnym Maersk Offshore Wind. Michael zajmował wcześniej stanowisko dyrektora handlowego w Maersk Supply Service i ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu złożonymi operacjami morskimi i wymaganiami klientów w sektorze energetycznym.

Maersk Offshore Wind jest spółką wydzieloną z Maersk Supply Service, która zaprojektowała i opracowała Maersk WIV i wprowadziła tę koncepcję na rynek od 2018 r. Firma zatrudnia obecnie ok. 40 pracowników. Maersk Offshore Wind jest własnością A.P. Moller Holding i będzie mieć siedzibę w Danii.

Specjalnie zaprojektowany morski statek do instalacji wiatrowych (Maersk WIV) został zaprojektowany tak, aby na stałe stacjonował na obszarze farmy wiatrowej w celu przeprowadzania kolejnych instalacji, podczas gdy specjalnie zaprojektowane holowniki i barki transportują komponenty turbin wiatrowych z portu załadunku. Zarówno Maersk WIV, jak i statki dostawcze, są wyposażone w nową technologię stabilizacji jednostki umożliwiającą bezpieczną pracę w trudnych warunkach, zmniejszając liczbę dni wymaganych do zainstalowania farmy wiatrowej. Przewiduje się, że koncepcja ta zmniejszy liczbę dni wymaganych do zainstalowania morskiej farmy wiatrowej o 30%.

Pierwszy Maersk WIV jest obecnie budowany w Singapurze w Seatrium. Oczekuje się, że statek zostanie dostarczony w połowie 2025 r. na potrzeby instalacji MFW Empire Offshore Wind, należącej do Equinor.

Maersk Offshore Wind jest częścią A.P. Moller Group z siedzibą w Danii.

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie artykułu jest możliwe tylko za zgodą wydawcy BlueGreen Content Studio.

Zostaw komentarz

Strona główna » Maersk Offshore Wind będzie świadczyć usługi instalacyjne na rynku morskiej energetyki wiatrowej