Port w Tallinie rozważa budowę statku na potrzeby morskiej energetyki wiatrowej

TS Shipping OÜ, spółka zależna portu w Tallinie, ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby budowy jednostki CSOV, która ma być wykorzystywana do obsługi morskich farm wiatrowych. Spółka zaznacza, że nie podjęto ostatecznej decyzji o budowie statku.

Jak wskazuje Vahur Ausmees, nowa jednostka mogłaby być wykorzystywana do wykonywania prac rozruchowych i konserwacyjnych na morskich farmach wiatrowych. Jednostka powinna być zaprojektowana do pracy w wymagających warunkach, umożliwiając jednocześnie możliwie jak najdłuższą zdolność do wykonywania operacji na morzu. Według prezesa TS Shipping OÜ, emisje i wydajność nowego statku powinny być zoptymalizowane, a statek powinien być wyposażony w nowoczesną technologię i odpowiednią przestrzeń dla załogi.

Port w Tallinie inwestuje w rozwój odpowiedniej infrastruktury do rozwoju morskich farm wiatrowych w Estonii. W tym celu w Porcie Południowym w Paldiski (drugi co do wielkości towarowy port w kompleksie portu Tallin – przyp. red.) ma powstać nowe nabrzeże. Dzięki inwestycji port zyska możliwość przyjmowania statków do obsługi morskich farm wiatrowych i transportu elementów do turbin wiatrowych.

Jak wskazuje TS Shipping OÜ, wraz z budową nowego nabrzeża i jednoczesnym posiadaniu własnej jednostki zasadna jest również inwestycja w nowy i nowoczesny statek do obsługi morskich farm wiatrowych.

Zostaw komentarz

Strona główna » Port w Tallinie rozważa budowę statku na potrzeby morskiej energetyki wiatrowej